Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

20 şiiriyle Ülkü Tamer

Erdoğan’a satranç daveti: Vezirsiz oynayacağım

Haberler 27 Mart, 16:15'de eklendi

Bodrum’da sınıf öğretmenliğine devam ederken 29 Ekim 2016 tarihli KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile ihraç edilen 8 Eğitim-Sen üyesinden biri olan Engin Karataş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı satranç maçına davet etti.

change.org’daki imza kampanyasıyla maç davetini duyuran Karataş, maçı kazandığı taktirde işten atılanların görevine geri dönmesi gerektiğini söyledi.

‘Kaybedersem AK Parti’ye üye olacağım’

Karataş imza çağrısı için hazırladığı metinde şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilerini ve işini seven 20 yıllık bir ilkokul öğretmeniyim. beni bir gecede işimden ve öğrencilerimden attılar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a satrançta meydan okuyorum. İstediği renkle başlayabilir. Vezirsiz oynayacağım. Kaybedersem AK Parti’ye üye olacağım. Kazanırsam adil yargılanmadan, savunması dahi alınmadan işten atılanları görevine döndürsün.”

Karataş, Bodrum kent meydanında “İşimi ve öğrencilerimi geri istiyorum” sloganıyla yaptığı oturma eylemlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği yaratıcı eylemlerle tanınıyor. 2017 yılında denizde yaptığı eylemde gözaltına alınan Karataş, havada da paraşütle işini geri isteme eylemi yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.