Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

“Biz ekmek istiyoruz! Ama gül de istiyoruz!”

20 şiiriyle Ülkü Tamer

Dedikodu üzerine söylenmiş 15 acımasız söz

Fatmanur İsmailçebi kimdir?

Tiyatro 25 Ocak, 20:20'de eklendi

Fatmanur İsmailçebi kimdir?

2009 yılında Fen Bilgisi Öğretmenliği’ nden mezun oldu ve aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ nda oyunculuk eğitimine başladı. Eğitim süresince rol aldığı oyunlar;

“Yusuf ile Menofis” – “Ruhi Bey” – “Aksak İstanbul Hikâyesi” – “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” – “Çökme Tehlikesi”

2011 Yılında 25.’si düzenlenen Dünya Üniversiteler Kısa Oyunları kapsamında hazırlanan “Üniversite Kızak Sahne Kumpanyası Etkinlikleri’ nde görev aldı. 2012 yılında Erzurum Emniyet Müdürlüğü’ nün düzenlediği hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla gerçekleştirilen Davranış Eğitimi Kurumsal Hafıza Ve Bilgi Yönetimi Sistemi Temelinde Olaylara Müdehale Eğitim Filmi’ nde rol aldı.

Kocaeli Şehir Tiyatrosu’ nda Malcom Keith KAY yönetimindeki “Kral Lear” adlı oyunda ve Trabzon Devlet Tiyatrosu’ nda “Pembe Kadın” adlı oyunda staj çalışmalarını tamamladı. Bitirme tezini “UMUTSUZLUK VE DEPRESYON” üzerine yapan Fatmanur İSMAİLÇEBİ’ nin okuldaki son çalışmaları “Bir İntiharın Anatomisi” ve “4.48 Psikoz” adlı oyunlar oldu.

2013 yılında mezun olup aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’ nda sözleşmeli sanatçı olarak, “Kösem Sultan” – “Narnia Günlükleri” – “Karlar Kraliçesi” – “Bir İnce Sızı Nisan 1915” oyunlarında görev aldı.

Ankara Altındağ Belediyesi Kadınlar Lokali’ nde “Aşk Grevi” adlı oyunu yönetti. Tiyatro Rapsodi’ de “Kuvay-i Milliye” – Bambu Tiyatro’ da “Zambakta Kan Lekesi” ve son olarak Ben Frida Kahlo: Otoportre adlı oyunlarda oyuncu olarak görev aldı. Aynı yıl “Sızı” adlı kısa filmde, TRT için çekilen “Aile Bağları (3 Bölüm)” programında, Samanyolu TV’ de “Şefkat Tepe (1 Bölüm)” rol aldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.