Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

“Biz ekmek istiyoruz! Ama gül de istiyoruz!”

20 şiiriyle Ülkü Tamer

Dedikodu üzerine söylenmiş 15 acımasız söz

Sivas Katliamı’ında hayatını kaybeden Carina’nın hayatı film oluyor

Kültür Sanat, Sinema, Tüm Haberler, Video 6 Ekim, 12:38'de eklendi

Sivas Katliamı’nda Madımak Oteli’nde hayatını kaybedenler arasında olan Hollandalı gazeteci Carina Cuanna’nın hikâyesi beyazperdeye taşınıyor.

 

Ulaş Bahadır’ın yazıp yönettiği film, 2 Temmuz 1993’te yaşanan Sivas Katliamı’nı beyazperdeye taşıyor. “Carina’nın Günlüğü-Sivas 93” adlı filmde olaylar Madımak Oteli’nde ölen 37 kişi arasındaki tek yabancı olan Hollandalı gazeteci Carina Cuanna’nın hikâyesi üzerinden anlatılacak.

Cuanna’yı 12 aday arasından seçilen Alman oyuncu Denise Ankel canlandıracak. Otelde hayatını kaybeden şairlerden Metin Altıok’u Altan Erkekli, Behçet Aysan’ı Mustafa Alabora, Hasret Gültekin’i ise Umut Kurt canlandırıyor. Dönemin valisi Ahmet Karabilgin’i oynayan isim ise Erdal Tosun.

 

2015 BAŞLARINDA VİZYONDA

Ulaş Bahadır’ın senaryosunu da yazdığı filmin çekimlerine 26 Ağustos’ta başlandı. Yapımın İstanbul sahneleri, kısa süre önce tamamlandı. Ekip Hollanda’daki çekimler için bu hafta yola çıkmaya hazırlanıyor. “Carina’nın Günlüğü-Sivas 93″ filminin 2015’in ilk aylarında gösterime girmesi planlanıyor.

 

ANKEL, CUANNA AİLESİNİ ZİYERET EDECEK

Hollanda’daki çekimler için hazırlık yapan ekip, bu hafta yola çıkıyor. Gazeteci Carina’yı canlandıracak genç oyuncu Denise Ankel, orada Carina Cuanna’nın ailesiyle de bir araya gelecek. Cuanna’yı canlandıran Denise Ankel, genç kızın anne ve babasıyla buluşacak. Ulaş Bahadır, film projesine başlarken Carina Cuanna’nın ailesinin rızasını almak için 1,5 yıl boyunca uğraşmıştı.

1993 yılında Türk kadını ve toplumdaki yerini araştırmak için Türkiye’ye gelen Carina Cuanna, 2 Temmuz’da Madımak Oteli’nde yanarak can vermişti.

İşte Carina’nın Günlüğü-Sivas 93 filminin ilk fragmanı:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.