Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

“Biz ekmek istiyoruz! Ama gül de istiyoruz!”

20 şiiriyle Ülkü Tamer

Dedikodu üzerine söylenmiş 15 acımasız söz

Yolculuk filmi 22 Nisan’da vizyona giriyor

Sinema 16 Mart, 22:13'de eklendi

Yapımını Bağımsız Sinema Merkezi (BSM)’nin üstlendiği, Mustafa Kenan Aybastı’nın yazıp yönettiği Yolculuk filmi 22 Nisan’da vizyona giriyor.

 

Daha önce Red, Artık Yeter ve Sosyalizmin Kızıl Şafağı-Lenin filmlerinin yapımcılığını üstlenen Bağımsız Sinema Merkezi’nin yeni yapımı, Yönetmen Mustafa Kenan Aybastı’nın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Yolculuk filmi 22 Nisan’da vizyona giriyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve Türk sinemasında daha önce hiç işlenmemiş konusuyla dikkat çeken film, 4 Nisan’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gala ile ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

 

20’li yaşlarında bir genç olan Mehmet’in hikâyesinin anlatıldığı filmde, Mehmet’in kişisel yolculuğu üzerinden Türkiye’nin güncel konularına da değiniliyor. Filmin hikayesi şu şekilde:

 

Muhafazakar bir ailede büyüyen Mehmet, abisiyle beraber babasının pastanesinde çalışarak günlerini geçirmektedir. Bir yandan da çocukluğundan beri tanıdığı radikal İslamcı abileriyle iletişimini sürdürür. Sık sık toplantılara gitmekte, hayatını da katı bir biçimde bu çevrenin öğretileri doğrultusunda düzenlemektedir. Evde sorunlar eksik olmaz. Pavyonda çalışan ablasının Kurban bayramında ziyarete gelmesi ile gerginlik iyiden iyiye artar. Ama Mehmet’in hayatında asıl depremi, komşu eczane dükkanında çalışan Firidevs ile yakınlaşması yaratır. Hem evde yaşadıkları hem de Firidevs’e karşı her geçen gün daha da alevlenen duyguları, hayatına yön veren değerlerle çatışmaktadır. Tüm bu çatışmalar Mehmet’i geri dönüşü olmayan seçimler yapmaya, korkutucu bir maceraya ve zor bir sona götürecektir.

 

Cezmi Baskın, Bedia Ener, Semir Aslanyürek, Metin Coşkun gibi usta isimlerin de rol aldığı filmde başrolde Beran Soysal oynuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Karslı, Ahmet Sarican, Cansu Fırıncı, Dilşah Demir, Eren Vurdem, Serpil Özcan, Nebil Sayın, Erkan Akbulut, Behlül Yeşilbağ, Andrew Carrol, Arda Kavaklıoğlu, Ender Yiğit, Güzin Keçeci, Hale Tüblek, İsmail Karagöz , Nevzat Süs,Okan Selvi, Soner Ada, Serkan Bilgi, Suat Oktan ve Harun Güzeloğlu da yer alıyor

 

Filmin fragmanı: http://yolculukfilm.com/fragmanlar/

 

Gala için ayrıntılı bilgi: https://www.facebook.com/events/457619284439310/

Yolculuk Filmi, Yolculuk,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.