Ana SayfaSpor12 Dev Adam, Dünya...

12 Dev Adam, Dünya Şampiyonasına Veda Etti

12 Dev Adam’ın madalya hayali sona erdi. Dünya Kupası çeyrek finalinde Litvanya maç yapan Milliler,  73-61 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

 

A milliler karşılaşmaya hızlı başladı ve hemen öne geçti. Ay-yıldızlı ekip arka arkaya bulduğu basketlerle farkı açmaya başladı. .  İlk periyodu 13-18 üstün kapattı.Ardından Litvanya atak oyunu ile aradaki farkı eritti.
A Milli Basketbol Takımı 2. periyotta geriye düştü. Maçın 2. çeyreğinde Litvanya öne geçmeyi başardı. Oyuna ağırlığını koyan Litvanya fakı açmaya başladığı sırada ay-yıldızlılar tekrar sayılar bulmaya başladı ve farkın artmasını engelledi. Karşılıklı basketlerle devam eden periyot 33-28 Litvanya üstünlüğü ile sona erdi.
3. periyot büyük çekişmeye sahne oldu. Litvanya bu çeyrekte bulduğu üçlüklerle öne geçtiği sırada, milliler karşı hücum yaparak skoru dengede tuttu. Karşılıklı basketlerle geçen periyotta oyun dengeli bir şekilde devam etti. Çeyreğin sonlarına doğru Litvanya bulduğu basketlerle tekrar öne geçti ve periyot 47-44 Litvanya üstünlüğü ile tamamlandı.
Son periyoda Litvanya iyi başladı.  Litvanya bulduğu üçlüklerle farkı daha da açtı.İlerleyen dakikalarda farkı 13 sayıya kadar çıkaran Litvanya karşısında milliler farkı kapatmak için büyük çaba harcasada skora yansımadı. Oyun kontrolünü elinden bırakmayan Litvanya  73-61 sonuç ile  yarı finale yükseldi.
Çeyrek finalde Litvanya’ya mağlupolan 12 Dev Adam, 2014 FİBA Erkekler Basketbol Dünya Şampiyonası’na veda etti.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

16 fotoğrafla sosyal medyayı çalkalayan ağaçkakan gelincik hikayesi

Amatör fotoğrafçı Martin Le-May'in çektiği ve sosyal medyanın dünya gündemini meşgul...

Metaverse ile önem kazanacak 7 meslek

Bilim kurgu romanlarında ve filmlerinde yıllar önce tanık olduğumuz Metaverse kavramı,...

26 maddeyle Osmanlıca bilgisayar terimleri

Osmanlıca tartışmalarına bir katkımız olsun istedik, Osmanlıca bilgisayar terimlerini sizin için...

En iyi müzik dinleme uygulamaları

Teknolojideki sürekli gelişmeyle birlikte birçok alışkanlığımız yerini başka alışkanlıklara bırakıyor. Gramofon,...

Tartışı-Yorum

Kalbi atan ölü bedenler

Bazı anlar vardır zihinlerimizde çocukluğumuza dair. Hayal mi gerçek mi olduklarını ömrü billah çözemeyiz. Bize anlatılanları, oradan buradan duyduklarımızı kurgulayarak bir görüntü yaratmış da olabiliriz, bizzat gözlerimizle tanık olduğumuz...

Ekşi Sözlük yazarı: Biz vatan hainiyiz, sizi de vatan haini olmaya davet ediyoruz

Ekşi Sözlük yazarlarından maarri, "3 dakikada apo troll'lerinden kurtulma rehberi" adlı başlığa yazdığı entryde, "Kendinizi bu zavallılığa mahkum etmeyin, kafanızı kuma gömmeyin, farklı fikirleri duymaya tahammül edin" diyerek "Biz...

Evrilen CHP ve sağ-sol kucaklaşması

“Vay be bu da mı olacakmış” diyeceğimiz ne çok şey görüyoruz son günlerde. Sağ ve sol un kucaklaşması bunların başında geliyor.1950-1990 arası Türkiye’si karanlık günlerinde birbirine taban tabana zıt,...