Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

13 yaşındaki Filistinli çocuk öldürüldü!

Dünyadan 17 Ekim, 10:59'de eklendi

İsrail askerleri Ramallah’ın kuzeybatısında bir köye baskın yaptıkları sırada 13 yaşında bir çocuğu yakın mesafeden vurarak öldürdü. İsrail ordusu yaptığı açıklamada kendilerini savunduklarını iddia etti. 

İsrail askerleri dün akşam 13 yaşındaki bir Filistinli çocuğu vurarak öldürdü. İsmi Vaha Bedr olarak açıklanan çocuğun, İsrail ordusunun Filistin’in Ramallah kentinin kuzeybatısındaki Beyt Likya köyüne düzenlediği baskın sırasında göğsünden vurularak yaralandığı belirtildi Derhal Ramallah’taki Filistin Tıp Kompleksine kaldırılan Bedr, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sağlık yetkilileri Bedr’in kısa mesafeden vurulduğunu ve aşırı kan kaybettiğini açıkladı.

İsrail ordusundan bir sözcü, Beyt Likya’da “yasadışı bir ayaklanmayla” karşılaştığını, “askerler köyden çıkmaktayken, saldırganların askerlere molotof kokteyl attığını” savundu. Sözcü, molotof kokteylin “askerlerin yaşamına yönelik doğrudan bir tehdit” olduğunu savunarak “İsrail askerleri kendilerine yönelik tehdide gerçek mermilerle karşılık verdi” dedi. 13 yaşındaki bir çocuğun askerlere ciddi bir tehdit oluşturduğunu iddia eden ordu sözcüsü olaya ilişkin bir soruşturmanın da başlatılacağını duyurdu.

Bedr’in ölümünün ardından Beyt Likya köyünde Filistinliler ve İsrail ordusu arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

 

Kaynak: soL

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.