14 Şubat Sevgililer Günü mesajları: En güzel Sevgililer Günü mesajları ve sözleri!

0


Yerkürenin birçok memleketinde her yıl 14 Şubat günü kutlanan Sevgililer Günü geldi çattı. Sevgililer arasında ikramlar alınarak, sürprizler yapılarak ve duygusal iletiler gönderilerek kutlanan Sevgililer Günü’ne hususî hazırladığımız haberimizde 14 Şubat’ın nasıl ortaya çıktığını görebilir ve Sevgililer Günü iletileri yollayabilirsiniz. İşte 14 Şubat en hoş, mealli, farklı ve şahsi Sevgililer Günü mesajları…

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ ILETILERI

Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi lakin sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Hayatımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim… Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Ayrılık küçük sevgileri öldürür lakin büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi… Bizim de sevgimiz daima yaşayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Kaç sevgililer günlerinde birlikte olmak dileğiyle…

Sen yerküreye sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin… Sevgililer günün kutlu olsun!

Haydi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım kaç yıllara.

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha kaç Sevgililer Gününü bir arada geçirmek dileğiyle.

Aşk bir bulut üzere, Aşk bir hayal üzere, Aşk bir söz ve Aşk her şeyde kapalı.. Aşk bir masalın gerçekleşmesi gibi… Aşkı sende buldum en ahir.. Sevgililer Günün Kutlu olsun aşkım.

Küçücük bir gülümsemen, bir bakışın, canım deyişin dünyalara bedeldir. Artık uzaklarda sana hasretim. Bu sevgililer gününü senin hasretini tüketircesine kutluyorum. Bebeğim benim!

Sen benim sevgilimsin ve ben kendimi yerküredeki en şanslı erkek üzere hissediyorum. Sen benim aşkımsın ve çok kutsanmış hissediyorum. Hayatımda olduğun için teşekkürler. Sevgililer Günü kutlu olsun sevgilim.

Kişiler tanıdım yıldızlar üzereydi, hepsi parlıyordu. Ancak ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim. Sevgililer Günümüz kutlu olsun!

Yabancı olarak başladık hayata. Birbirimize rastladık… Sonsuza kadar biz kaldık. Biz sevgi dolu bir bütünün iki kesimiyiz. İki kalp ve tek bir ruh. Sevgililer günümüz kutlu olsun aşkım.

Sevgilim, sana olan aşkım denizler kadar derin ve gökyüzü kadar yüksek. Ve ben hayatımda sana sahip olduğum için en şanslı adamım! Sevgililer Günün Kutlu Olsun tatlım!

Ne istediysem sende buldum. Senden öncesi yok güya seninle doğmuşum. Beni artık bende arama. Ben sen olmuşum sevdiğim.

Sıcak bir tebessüm yakınlaşmadır başka insana; birden döndürür bir şahsa. Geçmişe sığınıp anılara sığınsan bile, yetmez o ömür yalnız başına bir kimseye.

SEVGİLİLER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Sevgililer gününün tarihçesi ise 3. yüzyılda Aziz Valentine’nin gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek için genç erkeklerin evlenmesini yasaklamıştır. Rivayete nazaran bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, kapalı nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeye devam etmiştir. İhanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat’ta idam edilmiştir. Bu nedenle her yıl 14 Şubat’ta Sevgililer günü kutlanmaktadır.

Sevgililer Günü’nün başlangıcı olarak varsayılan bir sair vaka ise; Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir diyanet adamının ismine ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple birtakım topluluklarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine sözü, Garp medeniyetlerinde hoşlanılan kişi yahut sevgili meallerinde da kullanılır.

The post 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları: En güzel Sevgililer Günü mesajları ve sözleri! appeared first on Kıbrıs Haberleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here