14. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nde işçiler konuştu

0


İşçi Filmleri Festivali “Perdeyi aç, sesin sarsın dünyayı” sloganıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’deki açılışlarla başladı.

İstanbul’daki açılış Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde yapılmış oldu. Çukur dizisinde “Mahsun” karakterini canlandıran oyuncu Berkay Ateş’in sunuculuğunu yapmış olduğu gecede açılış konuşmasını festival gönüllülerinden Umur Dağlı yapmış oldu.

Bu yıla damgasını vuran 3. Havalimanı, Kale Kayış, Flormar ve DHL grevcileri de gecede sahneye çıktı. 3. Havalimanı eylemleri esnasında tutuklanan Dev-Yapı İş Genel Başkanı Özgür Karabulut da işçilere birlikte rol aldı. İşçilere ve sendika başkanına çiçeklerini CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker takdim ederek, “Meydanlarda da beraberdik, sahnede de beraberiz. Tüm işçiler kazanana kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gecede Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı, Adli Tıp uzmanı ve insan hakları savunucusu, sulh bildiri imzacısı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya da plaket verildi.

Festivalde beyaz perdede kameranın arkasındakiler de unutulmadı. Set amiri Ertan Sımsıkı’ya teşekkür plaketini DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu takdim etti.

İşçi Filmleri Festivali yarışmasız, sponsorsuz ve parasız bir festival. Filmler mahallelere kadar ulaşıyor.

 

Kaynak: T24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here