2018’de internetteki çocuk istismarı görüntülerinin yarısı Hollanda’da paylaşıldı

0


İnternet İzleme Vakfı’nın verilerine bakılırsa ‘çocuk istismarı kategorisi’ne giren fotoğraf ve öteki görüntülerin yarısına yakını Hollanda’daki web sitelerinde paylaşıldı.

Fotoğraf: Feysbuk

BBC’deki habere bakılırsa bağımsız bir organizasyon olan vakıftan meydana getirilen açıklamada 2018’de bu tür görüntü ihtiva ettiği sebebi öne sürülerek 105 bin 47 web sitesinin yakınma edilmiş olduğu açıklandı. Bunların yüzde 47’sinin Hollanda’da olduğu saptandı.

Vakfın raporuna bakılırsa 2018’de çocuk istismarı görüntülerinin yüzde 78.8’i Avrupa’da paylaşıldı. Şimal ABD yüzde 16.1’le ikinci sırada, Asya yüzde 4.8’le üçüncü sırada içeriyor.

Vakıf yönetimi, ülkenin ‘çocuk istismarı için güvenli bir liman ve aden’ bulunduğunu vurgularken, Hollanda hükümeti durumun bilincinde olduklarını ve engellemek için adım atacaklarını deklare etti.

1996’dan beri milyonlarca şikayeti değerlendirdiklerini belirten vakıf yönetimi, “Bu tür içeriğin internetten derhal kaldırılması gerek. Ülke yönetimi ve sivil toplumlarının netin çocuk istismarına hizmet etmesine izin vermemeleri gerek” dedi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here