Ana SayfaHaberlerTüm Haberler26 Şehirde Kar Tatili

26 Şehirde Kar Tatili

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle birçok ilimizde okullar tatil edildi. Okullar bazı illerimizde 1 gün bazı illerimizde ise 2 gün tatil edildi. Okulların tatil edilmesi sebebiyle yılbaşı tatili uzamış oldu.

 

TEKİRDAĞ:

Tekirdağ’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Tekirdağ’da akşam saatlerinden bu yana yağan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta okul düzeyinde okullarda eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

EDİRNE:

Edirne’nin İpsala ve Enez ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullar tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava şartları nedeniyle 31 Aralık Çarşamba günü okulların tatil edildiği bildirildi. Edirne’nin Keşan ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okullar yarın tatil edildi. Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, yaptığı duyuruda okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle ile 31 Aralık Çarşamba günü tatil edildiğini bildirdi

SAKARYA:

Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamilelerde idari izinli sayıldı.

BALIKESİR:

Balıkesir’de hayatı olumsuz yönde etkileyen kar yağışı öğrencileri sevindirdi. Balıkesir ili genelinde tüm okullar 1 gün süre ile tatil edildi.

Okulların tatil edilmesi, Balıkesir Valiliği’nin resmi Twitter sitesinden duyuruldu. Valilik sitesinde, “Tüm İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle, ilimiz merkez ve tüm ilçelerinde okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumları 31.12. 2014 Çarşamba günü bir gün süre ile Valiliğimiz tarafından tatil edilmiştir” denildi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde okullar bölgede etkili olan kar yağışı sebebiyle tatil edildi. Edremit Belediyesi tarafından yapılan anonsla, bölgede etkili olan kar yağışı sebebiyle ilk ve orta öğretim kurumlarının 31 Aralık 2014 tarihinde bir gün tatil edildiği duyuruldu.

Öte yandan Edremit ile Çanakkale’nin Yenice, Çan kara yolu akşam saatlerinde hızlanan kar yağışı sebebiye trafiğe kapandı. Yetkililer, şehirler arası yola çıkacak vatandaşların araçlarında mutlaka zincir ve çekme halatı bulundurmalarını istedi.

KÜTAHYA:

Kütahya’da yoğun kar yağışı nedeniyle Kütahya Valiliği okulların tatil edildiğini bildirdi. Kütahya Valiliği’nden yapılan açıklamada engelli personellerin de bir günlük idari izinli sayildigi açıklama şöyle: “Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2014 tarihinde ilimizdeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca özürlülerle ilgili 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereğince bu süre zarfında Kütahya ilinde görev yapan tüm özürlü çalışanlarımız da izinli sayılacaktır.”

ÇANAKKALE:

Çanakkale’de okullar tatil edildi. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, “Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle İlçe Kaymakamlarımızdan gelen şifa-i bilgilerden, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre kuvvetli kar yağışı ve fırtına beklentisi belirtildiğinden dolayı, İli merkezi ve İlçelerinde bulunan ilkokul ve orta okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamımda olmaları nedeniyle, olumsuz bir durum yaşanmaması için okullar tam gün tatil edilmiştir” denildi.

ESKİŞEHİR:

Eskişehir’de okullar 31 Aralık Çarşamba yani bugün de tatil edildi.

KASTAMONU:

Kastamona’da da etkili olan kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Çarşamba yani bugün okullar tatil edildi.

KARABÜK:

Karabük ve ilçelerinde 31 Aralık 2014 günü okullarda bir günlük tatil ilan edildi. Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı sebebiyle Karabük merkez, Yenice, Ovacık, Eskipazar, Eflani ve Safranbolu’da okullar bir günlük tatil edildi. Tatil 31 Aralık 2014 günü geçerli olacak.

BURSA

Bursa’da da Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerinde ve Bolu’da okullar 31 Aralık Çarşamba yani bugün tatil edildi.

BOYABAT:

Sinop’un Boyabat ilçe genelindeki okullar yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; ilçe genelinde etkili olan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği ve ilçe genelindeki ilk, orta ve dengi okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

SOMA:

Soma’nın köylerinden merkeze taşımalı olarak öğrenim gören öğrenciler için yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği ifade edildi.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

15 maddeyle meme kanseriyle mücadele olarak dövme sanatı

Bir kadının hayatı boyunca meme kanseri tanısı koyulduğu an gibi en...

AFP’den 11 fotoğrafla Sur’daki çatışmalar ve tahrip edilen tarih

Sokağa çıkma yasağının 9 gün aradan sonra kaldırıldığı Diyarbakır'ın Sur ilçesini...

Başkentte sanat eseri gecekondu müze olmayı bekliyor

Ankara'nın Altındağ ilçesinde bir gecekonduda oturan, yüzde 70 engelli olan ressam...

Flora Borsi’den 6 fotoğrafla hayvanlarla göz göze gelmek

Macar fotoğrafçı Flora Borsi, hayvanların insanlarla ne kadar benzer olduklarını ortaya...

Tartışı-Yorum

Ekşi Sözlük yazarı: Biz vatan hainiyiz, sizi de vatan haini olmaya davet ediyoruz

Ekşi Sözlük yazarlarından maarri, "3 dakikada apo troll'lerinden kurtulma rehberi" adlı başlığa yazdığı entryde, "Kendinizi bu zavallılığa mahkum etmeyin, kafanızı kuma gömmeyin, farklı fikirleri duymaya tahammül edin" diyerek "Biz vatan hainiyiz, sizi de vatan haini olmaya davet ediyoruz" dedi.Çok farklı tepkiler alan maarri'nin yazısında değişiklik yapmadan yayınlıyoruz....

Marksist ve sosyalist bir siyasetçi olarak Yaşar Kemal

Yaşar Kemal, 28 Şubat 2015’te direne direne ölümünün ardından değişik yönleriyle tanıtıldı. Romancılığı, hikâyeciliği, şairliği, gazeteciliği, doğaya olan tutkunluğu, insana olan aşkı, neşeli kişiliği onu tanıyanlar tarafından anlatıldı. Ancak bir Marksist ve bir sosyalist siyasetçi oluşuna pek az değinildi. Oysa bu yönleri, yaşamı boyunca diğer tüm nitelikleriyle...

Direnen bir cennet: Küba

Tartışı-Yorum / Kemal Göktaş Küba önce "camii" ve Kristof Kolomb tartışmaları nedeniyle Türkiye'nin gündemine girdi; sonra ABD ile diplomatik ilişkilerin başlayacağının açıklanması ile dünyanın gündemine. Küba, gidenin niyetine göre görülen ülkelerden biri. Sosyalistseniz bir sabah uyanıp da dünyada her şeyin yoluna girmiş olduğunu görmek hissiyle de gezebilirsiniz. Fakat sosyalizmin gerçekleşebilirliğine hep...