3. Didim Vegan Festivali başlıyor

0


Aydın’ın Didim ilçesinde, 3’üncü ‘Didim VegFest’, yarın başlıyor. Apollon Tapınağı’nın yanı başlangıcında çeşitli etkinliklerin düzenleneceği festival, 4 gün sürecek.

Didim’in gezim pazarında fark yaratmak amacıyla hayata geçirdiği projelerden kabul edilen Vegan Festivali’nin üçüncüsü, yarın başlıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali Didim Vegfest, 2 bin 500 senelik zamanı Apollon Tapınağı’nın derhal yanında yapılacak. Festival alanında uzman bilim adamları, vegan aktivistler ve uzmanların katılacağı paneller gerçekleştirilecek, mahalli halkın binlerce senelik mutfaklarından bölgesel lezzetlerini sunmuş olduğu stantlar kurulacak. Imalathane emek harcamaları, yarışmalar, Milet Antik Kenti ile Apollon Tapınağı’nı birbirine bağlayan Mukaddes Yol yürüyüşü, konserler, sanat etkinlikleri, tabiat çalıştayları ve üniversiteler arası vegan yiyecek yarışması benzer biçimde etkinlikler düzenlenecek.

Derya Uluğ, Pamela, Pınar Keleş ve başka şarkıcıların konser vereceği festivalde yaşam hakkı savunucusu dernek ve inisiyatifler de yer alacak. Festivalde çocuklar için de etkinlikler düzenlenecek. Geçen yıl 375 katılımcının yer almış olduğu Didim VegFest’i 60 bin şahıs ziyaret etmişti.

‘200 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ’

Bu yıl, 4 gün sürecek festivale toplam 200 binin üstünde ziyaretçi beklediklerini belirten Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, “Ege bir tek tarihiyle değil, kendine özgü mutfağıyla da büyük bir mirasa haiz. Biz bir festival vasıtasıyla bu mirasa haiz çıkıyoruz. Bunu yaparken de gene güzel bir amaca hizmet ederek hayvanların da bir can taşıdığını biz benzer biçimde hissettiğini anlatmaya çalışıyoruz. Festivalin amacına ulaştığını toplumsal medyadan, sokaktaki insanların ilgisinden görebiliyoruz. Festival büyüyerek gelişmeye devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here