4 Süper Lig ekibine ceza verildi, Fenerbahçe’nin cezaları onandı

0


4 Süper Lig ekibine ceza verildi, Fenerbahçe’nin cezaları onandı

PFDK, Beşiktaş’ın içinde olduğu 4 Süper Lig kulübüne para cezaları verdi. Tahkim Kurulu da Fenerbahçe’ye verilen cezaları onadı.


DUVAR – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ustalaşmış Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto Süper Lig’den 4 kulübe para cezaları verdi.

Kurul, “Taraftarlarının çirkin ve fena tezahürat” sebebiyle Çaykur Rizespor’a 140 bin lira, Bursaspor’a 110 bin lira, Sivasspor’a 20 bin lira ve Beşiktaş’a 260 bin lira para cezası verilmesi kararlaştırdı.

Tahkim Kurulu da kararlarını deklare etti. Evkur Yeni Malatyaspor’un, futbolcusu Erkan Kaş’ın hakemine yönelik hakareti sebebiyle verilen 3 maç men ve 13 bin lira para cezasına itirazı reddedildi ve cezalar oybirliği ile onandı.

Kurul, Fenerbahçe’nin Galatasaray derbisinde yaşananlarla ilgili cezaları yapmış olduğu itirazını da reddetti. Bu kararla çirkin ve fena tezahürat sebebiyle 150 bin lira, saha vakaları nedeni öne sürülerek 20 bin lira, merdiven boşlukları boş bırakılmadığı için 35 bin lira ve ekip halinde sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 10 bin 500 lira para cezası kesinleşti. (HABER MERKEZİ)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here