Ana SayfaYaşam48. İstanbul Müzik Festivali...

48. İstanbul Müzik Festivali ekranlarda: Açılış konseri ücretsiz

[ad_1]

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, yarın Tekfen Filarmoni Orkestrası konseriyle açılıyor. Konser ücretsiz izlenebilecek.

48 Istanbul Muzik Festivali ekranlarda Acilis konseri ucretsiz
Fotoğraf: İKSV

Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ temasıyla düzenlenecek festival bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle online yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen festival boyunca, 18 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında her gün yeni bir konser erişime açılacak.

Erişime açılan her konser bir ay boyunca yayında kalacak.

İzleyiciler 20 liraya bilet (kombine 250 lira) satın aldıkları konserleri, izlemeye başladıktan sonra yedi gün boyunca görüntüleyebilecek.

Festival konserleri cep telefonu, tablet, bilgisayar ekranı ve akıllı televizyon gibi farklı cihazlarla izlenebilecek.

Festival kapsamında düzenlenecek ücretsiz hafta sonu konserleri, konsere doğru etkinlikleri ve çocuk atölyeleri ise İKSV Youtube kanalından ücretsiz izlenebilecek.

Yarın saat 20.00’de başlayacak açılış konseriyse İKSV Youtube kanalından ve internet sitesinden ücretsiz olarak yayımlanacak. 

Şef Aziz Şokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın sahnede keman sanatçısı Emre Engin’e eşlik ettiği konserde Beethoven, Mozart, Prokofiev ve Bartok’tan eserler dinleyicilerle buluşacak. 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

11 madde ile tecavüzcülerin korkulu rüyası Tüfekli teyze

Tecavüz vakalarının çok yaşandığı Hindistan'da, kadınlar da kendi öz-savunmasını gerçekleştirmek için...

Tutkunun kadını Frida Kahlo’yu anlatan 5 film

Frida Kahlo; ressamlık, sosyalizm, feminizm, şairlik ve yazarlığın vücut bulmuş halidir. Tutkunun ve...

13 fotoğrafla mesafeleri anlamsız kılan Koreli çiftin hikayesi

Uzak mesafeli ilişkilerin kuşkusuz en sinir bozucu tarafı aradaki uzun mesafelerdir....

Dedikodu üzerine söylenmiş 15 acımasız söz

Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre “Başkalarını çekiştirmek ve kınamak üzere yapılan...

Tartışı-Yorum

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi. İşte insanlık tarihimizin zamanı yakalamaya, tanımlamaya çalışırken bulunan zaman ölçerler ve hikayeleri: Güneş Saati                 Su saati                 Kum Saati                Yıldız Saati   Od Saati                      Kule Saat Sarkaçlı...

Hani biz de imza atmıştık ya, şu müstemleke aydınları!

Tanımlar, Sınırlar, Ötekiler Dün telefon açtım ona, yengeyle çocuklar güvende mi diye sordum, malum, lojmanlar yakın… İyiler dedi. N’olur dikkat edin kendinize dedim. Kendisi Sur’da, malum mesele, hani biz de imza atmıştık ya, şu müstemleke aydınları… Ahh hocam dedi, Ahh komutanım dedim… Dün akşam, patlamadan sonra babam şöyle bana...

İttihat ve Terakki’nin Alevilik ve Bektaşilik üzerine araştırması

Neden İttihat ve Terakki Cemiyeti (İTC), Alevilik ve Bektaşilik üzerine bir araştırma yaptı?Kitabı ilk elime aldığımda kafamda bu soru ve içerisinde nasıl bir yaklaşım olacağı düşüncesi vardı.Günümüzde dahi yayınlanan kitapların çoğu kendi ideolojisini, fikrini empoze etme biçiminde tasarlandığından dolayı bu kitapta acaba nasıl bir Alevilik -Bektaşilik anlatılıyor,...