84 bin muhasebe mezununa 12 kadro!

0

Mustafa Ergün / Presshaber.com

Atanamayan Öğretmenler’in geçen hafta Ankara’da toplanıp Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümesinin ardından muhasebe bölümü mezunları da açılan kadro sayılarından şikayetçi.

 

 

Geçtiğimiz hafta Ankara’da toplanan “Atanamayan Öğretmenler Platformu” üyelerinin ardından üniversitelerin muhasebe bölümü mezunları da açılan kadro sayılarına itiraz ediyor. Geçtiğimiz gün açıklanan KPSS 2014/2 atama kadrolarında 84 bin muhasebe mezununa 12 kadro açıldı. Açıklanan tercih kılavuzunda 12 muhasebe mezunu 66 da ortak bölümler olmak toplam 78 kadro açıldı. Toplamda 78 kadro açılan bölümde, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi diğer önlisans programlarından da tercih alınacak.

 

Kasım ayı atamalarında açılan kadro sayısının yetersiz olmasına isyan eden Muhasebe mezunları, 2015 Haziran atamalarında 3173 kadro açılmasını istiyor. Tercih kılavuzundaki 3173 kodlu muhasebe bölümüne 3173 kadro isteyen bölüm mezunları sosyal medyayla seslerini duyurarak, yetkililerin dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

 

Taleplerini sosyal medyada duyuruyorlar

 etiketi ile Facebook, Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarını kullanarak yetkililere seslerini duyurmaya çalışan muhasebe mezunları, herkesten destek istiyor.

 

İmza kampanyası başlattılar

İnternet üzerinden imza kampanyası başlatan KPSS mağdurları, başlattıkları imza kampanyası metninde herkesten destek beklediklerini belirtirken, “Bu kampanyayla ‘cilerin mağduriyetini ve taleplerini yetkili kurum ve kişilere ulaştıracağımıza inanıyor ve sizlerden de bize destek olmanızı rica ediyoruz.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here