Ana SayfaHaberlerEğitim84 bin muhasebe mezununa...

84 bin muhasebe mezununa 12 kadro!

Mustafa Ergün / Presshaber.com

Atanamayan Öğretmenler’in geçen hafta Ankara’da toplanıp Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümesinin ardından muhasebe bölümü mezunları da açılan kadro sayılarından şikayetçi.

 

 

Geçtiğimiz hafta Ankara’da toplanan “Atanamayan Öğretmenler Platformu” üyelerinin ardından üniversitelerin muhasebe bölümü mezunları da açılan kadro sayılarına itiraz ediyor. Geçtiğimiz gün açıklanan KPSS 2014/2 atama kadrolarında 84 bin muhasebe mezununa 12 kadro açıldı. Açıklanan tercih kılavuzunda 12 muhasebe mezunu 66 da ortak bölümler olmak toplam 78 kadro açıldı. Toplamda 78 kadro açılan bölümde, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi diğer önlisans programlarından da tercih alınacak.

 

Kasım ayı atamalarında açılan kadro sayısının yetersiz olmasına isyan eden Muhasebe mezunları, 2015 Haziran atamalarında 3173 kadro açılmasını istiyor. Tercih kılavuzundaki 3173 kodlu muhasebe bölümüne 3173 kadro isteyen bölüm mezunları sosyal medyayla seslerini duyurarak, yetkililerin dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

 

Taleplerini sosyal medyada duyuruyorlar

 etiketi ile Facebook, Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarını kullanarak yetkililere seslerini duyurmaya çalışan muhasebe mezunları, herkesten destek istiyor.

 

İmza kampanyası başlattılar

İnternet üzerinden imza kampanyası başlatan KPSS mağdurları, başlattıkları imza kampanyası metninde herkesten destek beklediklerini belirtirken, “Bu kampanyayla ‘cilerin mağduriyetini ve taleplerini yetkili kurum ve kişilere ulaştıracağımıza inanıyor ve sizlerden de bize destek olmanızı rica ediyoruz.” denildi.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tok tutan 4 besin

Yemek sonrası fazla zaman geçmeden acıkıyor musunuz? Ne kadar yemek yerseniz...

Ölmeden önce mutlaka izlemeniz gereken 16 isyan filmi

İsyan filmlerini sizinle paylaştığımız sinemanın belki de ücra köşlerinde kalmış birçok...

13 madde ile turist ile gezgin arasındaki fark

İnsanların tatil veya bir ülkeyi ziyaret etme algısı farklıdır. Kimisi gezgindir,...

2015’in en iyi 10 fotoğrafı

Amerika'nın ünlü dergisi TIME, 2015'in en iyi 10 fotoğrafını seçti. En...

Tartışı-Yorum

Ankara’da Gayrimenkulün Son Durumu

Ankara, bilindiği üzere memur kenti olarak da bilinmektedir. Fakat son yıllarda oluşan konut projeleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarmış olduğu sosyal projeler ile   arsaların yüksek  noktada fiyatlanması aslında hiçte öyle...

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

Ölümü öldürmek, sonsuz bir umudun baharıdır…

“Evîn Biharek e…”* - Arjen Arî Bir acılar sarmalıdır sancı, zamanın derinliklerinde gezinen ve hayatın kıyılarına vurur hafızalarının unutulmayacak sesleri. “Lal bû zimanê xwezayê, Girî herikî, jan bû banî” (“Dilsizdi...