9 Kadro açıldı ‘4 Atama’ gerçekleşecek!

0

2014/2 KPSS atamalarında sadece 9 kadro açılan ancak bunların 4’ünün ataması gerçekleşecek olan Bilgi ve Belge Yönetimi (BBY) mezunları kadro istiyor.

BBY mezunları kadro bekliyor

2014/2 KPSS atalamalarında BBY mezunları için 9 kadro açıldı. Ancak bunalardan sadece 4 ünün ataması gerçekleşecek olan BBY mezunları, aldıkları dersler doğrultusunda kütüphanecilik dışında (üniversite, halk, çocuk, okul kütüphaneleri, Milli Kütüphane, özel araştırma kütüphaneleri), çeşitli bilgi merkezlerinde (enformasyon ve dokümantasyon merkezleri), Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ile kurum ve kuruluş arşivlerinde çalışma olanaklarının olduğunu belirterek kadro açılmasını istiyorlar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı hiç bir Kütüphane açmadı

Her yıl kütüphaneci alımı yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yılki alımlarda hiç bir alım yapmadığını belirten BBY mezunları, bu durumun atama bekleyen binlerce mezunu olumsuz etkilediğini belirttiler.

Kütüphanecilik mezunu olmamış insanlar görev yapıyor

Presshaber’e açıklama yapan atama mağduru BBY mezunu Zehra Şener seslerini twitterda ‪’#‎bbykadroistiyor hastagh’ üzerinden duyurmaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi.

Şener: ” Kütüphanelerde kütüphanecilik eğitim almamış insanlar görev yapıyor. Sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 1200 kütüphanede 350 kütüphaneci var. Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan kütüphaneci sayısı 0.

Nitelikli kütüphanecilere ihtiyaç var

Bizlere açılan toplamda 9 kadrodan 4 adet kütüphaneci kadrosunu hak etmiyoruz.  İtibarımız ve kütüphanelerimizde yapacağımız nitelikli hizmetlerimiz için kadro istiyoruz. Mesleğimizi yapmak istiyoruz, kütüphanelerin daha nitelikli hale gelmesi için nitelikli kütüphanecilere ihtiyacı var.

Bunun içinde twitterda ‪#‎bbykadroistiyor hastagh’i ile sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Lütfen sesimizi duyun ve yetkililerin duymasında destek olun.”

kütüphabe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eren Aşnaz/Presshaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here