Lütfi Taş hayatını kaybetti

0
Barış Grubu üyesi olarak 2009'da Türkiye'ye giden Lütfü taş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşamını yitirdi. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine 2009'da yılında Kandil'den Türkiye'ye giden Barış Grubu'nda yer alan Lütfü Taş, 2010 yılında hakkında

Barış Grubu üyesi olarak 2009’da Türkiye’ye giden Lütfü taş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde yaşamını yitirdi.

 
Abdullah Öcalan‘ın çağrısı üzerine 2009 yılında Kandil‘den Türkiye‘ye gelen Barış Grubu’nda yer alan Lütfü Taş, 2010 yılında hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan dava kapsamında tutuklandı. 5 yıldır Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Taş, geçirdiği belirtilen kalp krizi sonucu bu sabah yaşamını yitirdi. Taş’ın herhangi bir rahatsızlığının olmadığı belirtilirken,
Cezaevi İdaresi’nin bu sabah Taş ailesini aradığını ve Taş’ın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini aileye ilettiği kaydedildi.
Taş’ın Cenazesi, cezaevinden alınarak Diyarbakır Ziya Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Taş’ın cenazesi buradan da Diyarbakır Selahhattin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne otopsi için götürülecek. Burada yapılacak olan otopsinin ardından Taş’ın cenazesi, İstanbul’a götürülecek.

Barış Grubu üyesi olarak 2009'da Türkiye'ye giden  Lütfü taş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşamını yitirdi.  Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine 2009'da yılında Kandil'den Türkiye'ye giden Barış Grubu'nda yer alan Lütfü Taş, 2010 yılında hakkında "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla açılan dava kapsamında tutuklandı. 5 yıldır Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Taş, geçirdiği belirtilen kalp krizi sonucu bu sabah yaşamını yitirdi. Taş'ın herhangi bir rahatsızlığının olmadığı belirtilirken,  Cezaevi İdaresi'nin bu sabah Taş ailesini aradığını ve Taş'ın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini aileye ilettiği kaydedildi. Taş'ın Cenazesi, cezaevinden alınarak Diyarbakır Ziya Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Taş'ın cenazesi buradan da Diyarbakır Selahhattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne otopsi için götürülecek. Burada yapılacak olan otopsinin ardından Taş'ın cenazesi, İstanbul'a götürülecek.

 

ANF

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here