ABD’de, 12 yaşındaki çocuk 10 yaşındaki kardeşini vurdu

0


ABD’nin Texas eyaletinin Conroe kentinde yaşayan 12 yaşındaki bir çocuğun 10 yaşındaki adam kardeşini öldürmüş olduğu sebebi öne sürülerek ‘cinayetle’ yargılanabileceği açıklandı.

ABD’de düzenlenen bireysel silahlanma karşıtı eylemlerinden biri. Fotoğraf: Reuters (arşiv)

CNN International’daki habere bakılırsa polisten meydana getirilen açıklamada, dün sabah meydana getirilen suç duyurusu üstüne ekiplerin gittiği evde göğsünden yaralanmış bir adam evladı buldukları ve hastaneye kaldırılan çocuğun yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.

Adam kardeşini tek kurşunla vurmuş olduğu belirlenen evimizdeki öteki çocuğun ise kentteki bir ıslahevine göndermiş olduğu vurgulandı. Açıklamaya bakılırsa çocuğun kazara değil, vurmak amacıyla kardeşine silahı doğrultmuş olabileceği ve bundan dolayı de cinayetle suçlanabileceği ihtimali üstünde duruluyor.

Bu, ABD’de, evlatların ellerine geçen silahlarla karıştıkları ilk sertlik vakası değil. Geçen ay, Georgia eyaletinde, altı yaşındaki bir kız evladı dört yaşındaki adam kardeşi tarafınca evlerinin önünde park edilmiş olan bir araçta bulmuş olduğu silahla vurulmuş, yaşamını kaybetmişti.

Bireysel silahlanma karşıtları, ‘evlerdeki cephane’nin önüne geçilmediği takdirde oldukça daha çok sayıda çocuğun bu tür vakalarla haber mevzusu olacağına dikkat çekerek sık sık fiil düzenliyor.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here