ABD’deki Jersey City’de yoğun silah sesleri: Koşer markette biri polis dört kişi hayatını kaybetti, iki saldırgan öldürüldü

0


ABD’nin New Jersey eyaletindeki Jersey City’de yoğun silah seslerinin gelmesi üzerine polis bölgeye ağır silahlı SWAT timiyle (ABD özel timi) müdahale etti. Saldırıda bir polisin hayatını kaybettiği, iki polisin de yaralandığı, yetkililerin açıklamalarıyla kesinlik kazandı. CBS News biri polis dört kişi ile birlikte iki saldırganın da hayatını kaybettiğini, üç polisin de yaralı olduğunu bildirdi. Saldırı ve çatışmaların, bir market ile bir kilisenin mezarlığı olmak üzere iki ayrı yerde meydana geldiği kaydedildi. Son bilgilere göre saldırı, Yahudiler için özel ürünler satan (koşer) bir markette meydana geldi. Koşer ürünlerin satıldığı yerde dört kişi ile birlikte iki saldırgan da hayatını kaybetti. CBS’in haberine göre bazı şüpheliler sorgulanıyor.

Fotoğraf: Reuters

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, New York’ta Hudson nehrinin hemen karşı kıyısında yer alan Jersey City’de yerel saatle öğle 2’de silah sesleri yükseldi. Polis çevredeki tüm yolları yaya ve araç trafiğine kapattı.

Sosyal medyada paylaşılan videolar da da, sivil giyimli kalabalık bir komando birliğinin, silah seslerinin geldiği noktaya ilerlediği görüldü.

Art arda patlayan silahların saldırganın silahından mı çıktığı yoksa ona yanıt veren güvenlik güçlerinden mi geldiğinin bilinmediği belirtildi.

CBS News’un paylaştığı haberlerde, birden fazla polisin vurulduğu, polisin biri kadın iki saldırganı yakalamak için çalıştığı belirtiliyor.

CBS, daha sonra canlı yayınında bir polisin hayatını kaybettiğini, iki polisin de yaralı olduğunu bildirdi.

Diğer Amerikan medya kuruluşlarının paylaşımlarında ise uzun süren çatışmada çok sayıda polisin yaralandığı, saldırganların bir marketin içinden ateş ettiği, iki saldırganın yakalandığı, ‘üçüncüsünün’ arandığı bilgileri yer aldı.

Fox32 News da bir polisin hayatını kaybettiğini, iki polisin yaralandığını duyururken, bir sivilin de vurulduğunu bildirdi.

‘Terörist saldırı mı’ sorusu, yanıtsız

New Jersey Belediye Başkanı Steven Fulop, bir polisin hayatını kaybettiğini, iki polisin yaralandığını az önce canlı yayında doğruladı. Olayın inceleme aşamasında olduğunu belirterek ayrıntı vermeyen Fulop, CBS muhabirinin “Bu bir terörist saldırı mı” sorusunu ise yanıtlamadı.

CBS News’un son haberine göre biri polis üç kişi hayatını kaybetti, iki saldırgan da öldürüldü.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here