Abdülkadir Ömür ‘Barcelona’ dedi!

0


Abdülkadir Yaşam ‘Barcelona’ dedi!

Abdülkadir Yaşam: Rüştü ağabeyden sonrasında Arda ağabey, Barcelona’ya gitti. Bizlere de inşallah nasip olur.


Trabzonspor’un genç futbolcusu Abdülkadir Yaşam, kendisini daha fazlaca İspanya Ligi’ne uygun gördüğünü, Barcelona forması giymek istediğini söylemiş oldu.

DUVAR – Trabzonspor’un genç futbolcusu Abdülkadir Yaşam, kendisini daha fazlaca İspanya Ligi’ne uygun gördüğünü, Barcelona forması giymek istediğini söylemiş oldu.

Abdülkadir Yaşam, birçok olumsuzluğa rağmen ligde iyi bir konumda olduklarını, son haftaya kadar toplayabilecekleri kadar puan biriktirerek sezonu en iyi şekilde bitirmek istediklerini belirtti. Trabzonspor’un uzun süreden beri Avrupa kupalarına katılamadığını ifade eden 19 yaşındaki futbolcu, “Ikimiz de ekip içinde, toplantılarda devamlı bunu konuşuyoruz. Hedefimiz Avrupa’ya gitmek. Orada oynamak, başarılar sağlamak istiyoruz. Trabzonspor’un layık olduğu yer orası. Trabzonspor’un hak etmiş olduğu başarılar oradan başlayacaktır” dedi.

‘HERKESİN HAYALİ VARDIR’

Abdülkadir Yaşam, Trabzonspor forması altında şampiyonluk yaşamak istediğine dikkati çekerek, “Şampiyonluğun hayalini kuruyoruz, inşallah o günleri görürüz. Şampiyonluk yaşamak fazlaca büyük başarı olur. Bu hayalle yaşıyoruz. İnşallah o günleri yaşarız. Tanrı nasip ederse şampiyonluğu bu kulüp de ikimiz de görürüz. O hissiyatları ikimiz de görürüz. Iyi mi bir his olur, tanım edemem” diye konuştu. Hemen hemen futbol yaşamının başlangıcında bulunduğunu özetleyen Abdülkadir, geleceğine ilişkin şu ifadeleri kullandı, “Her insanın imgesel vardır. Ben bu takımın altyapısından çıktım, taraftarıyım, burada başarılar elde etmek isterim. Bir hayalim de Avrupa’da oynayabilmek. Kulüp ne düşünür, geçirme sezonu ne olur, bilemeyiz. Burada kaldığımız sürece en iyi şekilde bu formaya layık olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hayalimiz Avrupa’da Trabzonsporlu Abdülkadir olarak futbol oynayabilmek.”

‘LİG SEÇME ŞANSIMIZ YOK’

Abdülkadir Yaşam, “Daha fazlaca İspanya Ligi’ne uygun olduğumu düşünüyorum fakat kesinlikle bizim şeklinde futbolcuların lig seçme şansı yok. Her lig ayrı bir zevk, ayrı ehemmiyet taşıyor. İspanya, İngiltere, İtalya ligi nereye nasibimiz düşürse biz oraya gideriz. Nereden teklif gelirse nereye kendimizi uygun görürsek geçirme döneminde oturup istişare yapabiliriz.” dedi.

“Messi” lakabıyla anılan Abdülkadir, Lionel Messi’nin forma giydirilmiş olduğu Barcelona’ya forma renklerinden dolayı da sempati duyduğunu aktararak, “Arda ağabey, Rüştü ağabeyden sonrasında oraya gitti. Bizlere de nasip olur inşallah oraya gidebilmek. Hayal edebiliyorsak başarabileceğimiz anlamına gelebiliyor. İnşallah fazlaca çalışırsak Tanrı oraya gidebilmeyi nasip eder” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Genç futbolcu, altyapıdan kendilerinden ilkin de iyi futbolcular çıktığını kaydederek, “Karadeniz’de aden şeklinde bir yerde yaşıyoruz. İnsanların tatile geldiği, yeşilliğin bolca olduğu yer. Ruhsal olarak bizim şeklinde insanların futbolunu etkilediği şeylerden biri bu. İnşallah bu şekilde oyuncular çıkmaya devam eder. Ben fazlaca daha iyi futbolcular çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Trabzon halkının fazlaca meraklı bulunduğunu söyleyen Abdülkadir Yaşam, sözlerini şöyleki tamamladı:

“Bizi fazlaca seviyorlar. Gördüklerinde fotoğraf çektirip muhabbet etmek istiyorlar. Bizlere akıl vermek istiyorlar, onları dinliyoruz. Fazlaca mutlu oluyorlar kendileriyle konuşurken. Bu yıl inanılmaz destek oldular. Devamlı stadı doldurdular, inşallah onlara layık şekilde ligi bitirebiliriz, onların karşısına daha iyi çıkabiliriz.” (AA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here