Adana derbisinde kardeş sözü!

0

Hasan Akdemir/PressHaber.com

Ptt 1.lig’de pazar günü oynanacak olan Adanaspor Adanademirspor derbisi için Adana’da heyecan dorukta. Adanaspor’un ev sahipliği yapacağı derbiden önce TRT’de yayınlanan Hedef  Süper Lig programına bağlanan her iki kulübün taraftar temsilcileri isteklerini dile getirdi.

 

Son yıllarda Adana derbilerinde uygulanan deplasman uygulamasına bir son verilmesini isteyen Şimşekler Grubu başkanı Adem Tel ve TURBEYLER grubu başkanı Refik Gül, Adana’da aynı aileden iki  ayrı kulübe sempati duyan baba-ogul ve kardeşlerin bulunduğunu dile getiren temsilciler dünyanın başka yerinde böyle bir derbinin zor görüldüğünü ve stadyumun her iki kulübe daha önceki yıllarda oldugu gibi eşit şekilde ayrılması gerektiğini dile getirdiler. Herhangi bir şiddet olayının yaşanmayacağının garantisi olarak kendilerini gösteren taraftarlar önceki yıllarda olduğu gibi bu büyük rekabetin sahanın içerisinde kalacağı ve kaybedenin kazananı alkışlayacağı sözünü verdiler.

Federasyonun uyguladığı ve amacına henüz ulaşamayan Passolig uygulamasından ötürü tüm kulüplerin mağdur olduğunu maçların boş stadyumlarda oynandığını dile getiren taraftarlar, bugün il güvenlik kurulunda alınacak olan kararın gerek milli takım gerekse kulüpler olarak bir kaos içinde bulunan türk futbolu için bir milat olabileceğini ve yaşanacak olan güzel günlerin başlangıcı olaması için yetkililerin karar verirken bu unsurları göz önünde bulundurması gerektiğini dile getirdiler.

Adana derbisinde önceki yıllarda yarı yarıya ayrılan tribünler son yıllarda uygulanan güvenlik tedbirleri nedeniyle deplasman uygulamasına geçilmiş ,deplasman statüsünde oynayan kulübün taraftarlarna 2ooo kişilik bilet verilmesi kararlaştırılmıştı.

Pazar günü 18.30’da Adana’da hayatı durdurduracak olan derbi için her iki kulübün taraftarları  il spor  güvenlik kurulundan çıkacak kararı merakla bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here