Ahmet Güneştekin Kunstforum Viyana’da

0


Ahmet Güneştekin’in Viyana’daki ilk kişisel sergisi 3 Ağustos’ta Bank Austria Kunstforum’da açılacak. Sergide Güneştekin’in Yoktunuz enstalasyonu da yer alacak.

Meşhur ressamımız Ahmet Güneştekin’in renklerin yerleşimi, üç boyutlu iz düşümler, optik bileşenlerin kullanımı, görüntünün çakıştırılması ve katmanlı kurgunun ortaya çıkışına dayanan bir anlayışla mitosları öznel biçimler olarak çalmış olduğu işleri de Viyana’da sergilenecek.

Güneştekin’e nazaran mitoslar uydurulmuş hikayeler değil, olayların fantastik yansıması… Sanatçının sergideki işleri, mitosların ve çağdaş idrak etme biçimlerinin bir bireşim içinde bulunduğunun fark edilmesini sağlamaya yönelik.


Sergi DAAX Corporation’ın desteğiyle ve Berlin’de bulunan Galeri Michael Schultz işbirliğiyle gerçekleşecek. Sanatı yaşatan mimari eserler yaratma misyonuyla projeler üreten DAAX Corporation, meşhur mimar Zaha Hadid’in konsept tasarımını yapmış olduğu Bakü’deki Haydar Aliyev Kültür Merkezi projesiyle 2011 senesinde Wallpaper Dergisi’nden dizayn ödülü almıştı.

BAKÜ, MOSKOVA VE TİFLİS’TE DE SERGİ AÇACAK

Ahmet Güneştekin’in Bank Austria Kunstforum’da sergilenecek değişik disiplinlerdeki işlerinin bir kısmı önümüzdeki dönemde Bakü, Moskova ve Tiflis’te açılacak kişisel sergilerinde de yer alacak. Sanatçının işleri 26 Eylül’de Bakü’de Heydar Aliyev Merkezi’nde, 2020’de Moskova Modern Sanat Müzesi’nde ve Tiflis’te Zurab Tsereteli Çağdaş Sanat Müzesi’nde seyirciyle buluşacak.

Son güncelleme: 14:3520.04.2019CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here