20.3 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 19, 2021
spot_img

Akademi açıkladı: ‘2021 Oscar ödül töreni çevrimiçi olmayacak’
[ad_1]

Akademi, 25 Nisan 2021’de düzenlenecek Oscar ödül töreninin çevrimiçi olmayacağını, insanların katılımıyla gerçekleşeceğini açıkladı.

FilmLoverss‘ın Varity‘den aktardığı habere göre, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, ya da daha çok bilinen adıyla Akademi, pandeminin neden olduğu olağanüstü şartlar nedeniyle önümüzdeki yılki Oscar ödül törenini 28 Şubat’tan 25 Nisan 2021’e erteledi. Bu doğrultuda Oscar için değerlendirmeye alınacak filmlerin ilk gösterimini gerçekleştireceği tarih de ileri alındı.

1 Ocak 2020-28 Şubat 2021 tarihleri arasında gösterime giren ya da dijital platformlarda yayınlanan filmlerin Oscar için değerlendirmeye alınacağı açıklandı. Tarihlerin iki ay ileri alınması ödül sezonunda iddialı olması beklenen filmlere daha geniş bir alan açmış olsa da, arada geçen sürede pandemi şartlarında kayda değer bir değişim yaşanmaması, önümüzdeki yıl Oscar ödül töreninin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair soru işaretleri doğurdu. 2020’deki pek çok ödül töreni gibi Oscar ödül töreninin de dijital ortamda gerçekleşme ihtimali üzerinde konuşulmaya başlandı. Ancak Akademi tarafından yapılan son açıklama, pandemi şartlarına rağmen törenin fiziki olarak gerçekleşeceğini gösterdi.

Tören 25 Nisan 2021’de

Bir Akademi yetkilisi Variety‘e yaptığı açıklamada ödül töreninin online olmayacağını, her yıl olduğu gibi insanların katılımıyla gerçekleşeceğini belirtti. Variety’nin konuya yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre Akademi yetkilileri kısa süre önce, törenin düzenlendiği Dolby Theatre’ı ziyaret ederek, töreni ne şekilde gerçekleştirebilecekleri konusunda farklı alternatifleri değerlendirdiler. 3400 kişilik Dolby Theatre’da bu yıl tören sırasında kaç kişinin bulunacağı belirsizliğini koruyor.

Eylül ayında düzenlenen, sunuculuğunu Jimmy Kimmel’ın yaptığı Emmy ödül töreni, başta Kimmel olmak üzere bazı kişilerin salonda olduğu, ancak konukların büyük bölümünün online olarak törene katıldığı hibrit bir formatta gerçekleşmişti. Akademi 2021’deki töreni insanların katılımıyla düzenleyeceğini açıklamış olsa da, konukların ne kadarının bu davete cevap vereceği belirsizliğini koruyor. Nitekim törende her yıl gerek yaşları, gerek sağlık durumları gereği risk grubunda sayılabilecek çok sayıda kişi bulunuyor. Adaylar arasında da tören salonuna gelmek istemeyen isimlerin olması, online bağlantıların törenin bir parçası olmasını kaçınılmaz hâle getirebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Windows 7 Pro


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,088TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler