16 C
İstanbul
Salı, Mayıs 11, 2021
spot_img

Akbank Araştırma:  Globalde risk iştahı zayıf; CDSler, altın güçlü
[ad_1]

İngiltere Türkiye’yi karantina listesine aldı


İngiltere, Türkiye’yi seyahat koridoru listesinden çıkararak yeniden “karantina uygulanacak ülkeler” arasına ekledi. Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, “Türkiye’yi listeden çıkarıyoruz çünkü Türkiye’nin Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakalarını, uluslararası örgütlerin tanımından farklı şekilde tanımlıyor” dedi.

Seyahat koridoru oluşturduğu ülkeler listesini güncelleyen İngiltere, Polonya ve Türkiye’yi listeden çıkararak, bu ülkelerden gelen yolculara 14 gün süreyle karantina zorunluluğu getirdi.

İngiltere’ye 3 Ekim Cumartesi günü yerel saatle 04.00 itibarıyla Türkiye’den gelenler, evlerinde ya da bildirecekleri adreste karantinaya girmek zorunda olacak.

Shapps, “Son gelen veriler, Türkiye’yi seyahat koridoru listesinden çıkarmamızı gerektiriyor” açıklamasını yaptı.

Shapps, “Türkiye’yi listeden çıkarıyoruz çünkü Türkiye’nin Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakalarını, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi uluslararası örgütlerin tanımından farklı şekilde tanımlıyor. Bu nedenle ülkeyle ilgili risk değerlendirmemizi güncelledik” dedi.

İngiltere, Temmuz başında genel karantina kuralını yumuşatmış ve ziyaretçilerin dönüşlerinde karantinaya girmeyeceği bir seyahat koridoru ülkeleri listesi hazırlamıştı.

Türkiye, 10 Temmuz’dan itibaren “seyahat koridorunu” oluşturan ülkeler arasına katılmıştı.

Türkiye’de koronavirüse ilişkin veriler konusundaki tartışmalar gündemin ilk sıralarında.

Sağlık Bakanlığı’nın 29 Temmuz’dan itibaren “günlük vaka sayısı” yerine “günlük hasta sayısı” bilgisini paylaşması, Türk Tabipleri Birliği ve muhalefet partilerinin tepkisiyle karşılaştı.

TTB ve muhalefet partilerinin milletvekilleri, vaka sayısının açıklananın daha üzerinde olduğunu savunuyor.[ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler