8.5 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 3, 2020

20 güzel şiiriyle anlamı büken bir şair: Özdemir Asaf

Özdemir Asaf, sözü kavrayış biçimi ve vuruculuğu ön plana çıkarmasıyla pek çok şiir sever tarafından sevilmiş ve günümüzde geniş bir hayran kitlesini kazanmış. Şiirlerindeki sadelik...

Bunlara bakmalısınız

Biz yaşlandıkça zaman neden daha hızlı akar?

Zaman; kontrolümüz dışında sürekli akıp giden, durdurulamayan, ileri ya da geri sarılamayan soyut bir kavram. Aynı zaman dilimi, kimisine göre uzun, kimisine göre kısa....

Aman doktor, Canım doktor: August Bier

Bilim kurgu filmlerin favori tiplemesi hafif(!) kaçık bilim insanları en sevdiğim klişe karakterlerdendir. Mary Shelley’le aynı kumaştan mı dokunduk bilemeyeceğim ama bilim insanları ve...

Dünden bugüne: Nuri Bilge Ceylan

 Dünyanın en prestijli ödüllerinden Altın Palmiye'yi son filmi "Kış Uykusu"yla kazanan Nuri Bilge Ceylan'ı ne kadar tanıyoruz? Güldal Kızıldemir'in bu büyük yönetmenle 1997'de yaptığı...

Modern hayatlar, suni mutluluklar, senkronize yalnızlıklar

Yapmak isteyip de yapamayacağımız şeylerle doldu taştı dünya. İzlenecek tonla film, dizi, okunacak kitap, gidilecek, görülecek, gezilecek yerler ve ortalama 70 yıl ömür var...

Patti Smith’ten Frida Kahlo ve Diego Rivera’ya bir aşk mektubu

Frida Kahlo da her kadın gibi kurbanıydı toplumun, öteki idi. Ama köşesine çekilip acılarının öylece geçmesini beklemedi. Kendisi ile yüzleşirken aslında kadınlığı ile de...

Çocuğunuzu ‘cinsel istismardan’ korumak için ‘İç Çamaşırı Kuralı’nı öğretin

Beş çocuktan biri cinsel şiddete, cinsel istismara maruz kalıyor. Çocuğunuzun böyle bir durumla karşılaşmaması için ona İç Çamaşırı Kuralı'nı öğretebilirsiniz. İç Çamaşırı Kuralı, Avrupa Konseyi'nin...

Akbank Şubesiz Belgesiz Kredi Kartı (Anında Maksimum Onaylı Limit)

Akbank, Sabancı tarafından kurulmuş olan bir bankadır. Kuruluş yeri Adanadır. Kayseri ve Adana harflerinin birleşiminden ismini almıştır. Kurulduğu yıllarda çok fazla ilgi gören Akbank kısa süre içinde dünyaya açılmış ve tüm Türkiye ile birlikte dünyada da hizmet vermeye başlamıştır. Şu anda Türkiye’nin ve Dünyanın sayılı bankaları arasında yer alır. Akbank tarafından Axess kredi kartı sunulmaktadır. Bu kredi kartı, kullanıcılarına saysız avantaj sunar. Akbank şubesiz belgesi kredi kartı, kredi notu yüksek olan herkes için uygundur. Bu kart hakkında detaylı bilgi verelim;

Akbank şubesiz belgesiz kredi kartı başvurusu için gerekli koşullar nelerdir?

Akbank tarafından sunulan bu avantajlı kredi kartının özelliklerini açıklamadan önce, kimlerin bu karta sahip olabileceğinden bahsedelim.

 • Bu kredi kartını hemen alabilmek için öncelikle kredi notunuza bakılır. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler, bu kredi kartına hemen başvuru yaparak alabilirler. Bu kredi notu, bankalarla olan ilişkilerinizin iyi olduğunu ifade eder.
 • Akbank şubesiz belgesiz kredi kartı alabilmek için bir diğer koşul da aylık gelirinizin olmasıdır. Bu kredi kartını alabilmek ve aylık ekstre borçlarınızı ödeyebilmek için düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Gelir bilgileriniz, sisteme kimlik numaranızı girdiğinizde otomatik olarak sorgulanacaktır. Maaş geliri ya da şirket geliri olan kişiler, bu kredi kartına daha kolay sahip olabilirler. Faiz geliri ya da kira geliri olan kişililerin bu gelirlerini, bir belge ile bankaya kanıtlamaları gerekir.
 • Bu kredi kartına sahip olabilmek için bir başka koşul da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Sigorta prim bilgileriniz, e-devlet üzerinden sorgulanır. Burada bulunan hizmet dökümü belgenizden, sigortanızın yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Son altı aylık sigorta primleriniz ödenmişse, bu kredi kartına kefilsiz ve şartsız sahip olabilirsiniz.

Akbank şubesiz belgesi kredi kartı başvuru yöntemler nelerdir;

Her bankadan olduğu gibi Akbank’ta da kredi kartı başvurusu için online kanallar kullanılabilir. Banka müşterisi olan kişiler başvuru için www.akbank.com adresinden başvuru formu doldurabilirler. Bunun dışında mobil bankacılık ya da internet bankacılığı uygulamalarını kullanarak da başvurularını yapabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de kredi kartı başvurusu için internet sitesinde yer alan başvuru forumunu doldurabilirler. Bunun dışında banka şubelerinden ya da telefon bankacılığından da başvuru yapabilirler.

Banka müşterisi olan kişiler için Akbank şubesiz belgesi kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Banka müşterisiyseniz, sizin adınıza verilmiş olan müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak hemen kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Üstelik başvuru sırasında form doldurmak zorunda kalmazsınız. Başvuru için internet bankacılığını ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu yöntemlere nasıl başvuru yapacağınızı açıklayalım;

İnternet bankacılığını kullanarak başvuru yapmak için;

 • www.akbank.com adresine giriş yapmalısınız.
 • Ana sayfada sağ en üst kısımda yer alan alandan “bireysel” kısmına tıklamalısınız. Şifreniz yoksa, yine buradan “şifre al” bölümüne tıklayarak şifrenizi edinebilirsiniz.
 • Karşınıza açılan yeni ekranda yer alan ilgili bölümlere kimlik numarası ya da müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da kullanarak, internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı menü kısmından “kredi kartı/ kredi kartı başvuru” kısmına gelerek hemen kart başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Kredi kartınız onaylandıktan sonra kayıtlı olan adresinize gönderilecektir. Başvuru sonucuz aynı gün içinde tarafınıza iletilir.

Mobil bankacılığı kullanarak başvuru yapmak için;
 • Cep telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını indirmeniz gerekir.
 • Bu uygulamayı indirmek için bankanın internet sitesinde bulunan “uygulamayı indir” kısmına tıklayabilirsiniz. Bunun dışında Google Play ya da Apple Stora mağazalarını kullanarak da uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz.
 • Uygulamayı kullanabilmek için müşteri numaranız ya da kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra artık mobil uygulamanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Akbank şubesiz belgesiz kredi kartı başvurusu için öncelikle “kredi kartı”, ardından da “kredi kartı başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Ekrana gelen bilgileri onayladıktan sonra hemen başvurunuz yaparsınız.
 • Başvurunuz hemen alınır ve dakikalar içinde sonucu bildirilir. Onaylanan kartınız, kayıtlı olan ev ya da iş adresinize hemen postalanır.

Banka müşterisi olmayan kişiler için Akbank şubesiz belgesi kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Akbank’ın bu kredi kartına hemen sahip olabilmek için banka müşterisi olmasanız bile kolay ve hızlı başvuru yapabileceğiniz bir yöntem bulunmaktadır. Başka bankalarda, banka şubesine girerek sayfalarca form doldurmanız istenebilir. Yine başka bankaların internet sitelerinde sayfalarca bilgi doldurmanız gereken alanlar bulunur. Ancak Akbank, kredi kartı başvurusu için kolay ve hızlı başvuru seçeneği ortaya çıkarmıştır. Bu seçenek ile şubeye gitmeden kart başvurunuz yapabilirsiniz. Kredi kartınız da hemen adresinize teslim edilir. Bu yöntemle başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • İlk olarak https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Karti/EntryPoint.aspx adresine tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan ekranda yer alan kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir ve ekranda yer alan güvenlik kodu bilgilerini doldurmalısınız.
 • Ardından en alt kısımda bulunan onay kutucuğunu işaretledikten sonra “onayını al, kartın hemen gelsin” kısmına tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi kartınız onaylandıktan sonra gerekli olan bilgileri almak için banka temsilcileri tarafından aranırsınız.
 • Adres bilgileriniz istenir ve onaylanan kartınız, hemen adresinize teslim edilir.

Akbank şubesiz belgesiz kredi kartı avantajları nasıldır?

Akbank, Axess kredi kartı ile müşterilerine sınırsız avantaj sağlar. Yukarıda anlattığımız gibi kolayca başvuru yapacağınız bu kart ile alışverişten Chip paraya, mağaza indirimlerinden ekstra taksite kadar çok sayıda avantajdan faydalanabilirsiniz. Bu kredi kartının genel özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

Chip para;

Axess kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerinizden bol bol Chip para kazanabilirsiniz. Bu paralarınızı, Axess üye işyerlerinden yapacağınız harcamalar için kullanabilirsiniz. Ayın zamanda iş yerlerinde harcama yaparken, ne kadar chip para kazanacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Taksit avantajı;

Axess kredi kartınızla üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde ekstra taksit avantajından faydalanabilirsin. Alışverişlerinizi isterseniz faizsiz olarak peşin fiyatına taksitlendirebilir, isterseniz de yüksek miktarlı olan alışverişleriniz için faizli taksit seçeneği olan alışveriş kredisini kullanabilirsiniz. Alışveriş kredisinde ve faizsiz taksitlendirmede taksit tutarı, alışveriş yapacağınız iş yeri tarafından belirlenecektir.

Hızlı para avantajı;

Acil nakit ihtiyaçlarınız için kredi kartınızı kullanarak hemen hızlı para alabilirsiniz. Hızlı para seçeneğini 500 liradan 20.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi kartı limitiniz dahilinde kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bu acil krediyi 12 aya varan taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli avans;

Axess kredi kartınızdan isterseniz ücretsiz taksitli nakit avans da kullanabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınızda, banka şubeleriyle uğraşmak zorunda kalmadan, %1,60 faiz oranlarında ve 12 aya varan taksit imkanıyla hemen paranızı alabilirsiniz. Kredi kartı limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz taksitli nakit avans özelliğinde, 200 liradan 15.000 liraya kadar nakit ihtiyaçlarınızı karşılama imkânınız bulunur.

SMS para;

Axes kredi kartınızı kullanarak aynı gün içinde 500 liraya kadar olan nakit ihtiyacınızı, ücretsiz olarak hemen karşılayabilirsiniz. Paranızı hemen alabilir ve 3 taksitte geri ödeyebilirsiniz. Taksitlerinizi 9’a böldürme avantajınız da bulunur. SMS para için uygulanan faiz oranı %1,60’dır.

Nakit avans;

Axess kredi kartınızı kullanarak acil paraya ihtiyacınız olduğu anda isterseniz Akbank ATM’lerini kullanarak isterseniz de diğer banka ATM’lerinden nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avansınızı SMS bankacılığından da alma imkânınız bulunmaktadır. Nakit avans için işlem ücreti alınır. Nakit avans limiti kredi kartınızın limitine göre belirlenecektir. Nakit avansınızı 40 güne kadar vade belirleyerek alabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunları kaçırmayın

Felsefe tarihinde ‘erkekliğin’ gölgesinde kalmış 19 kadın filozof

Kadınlar tarih boyunca birçok alanda olduğu gibi felsefe alanında da gölgede bırakılmış ve yaptıkları çalışmalar yok sayılmıştır. Bazı dönemlerde ise bir biçimde bilim ya da...

Sema Moritz’in hikayesi ve taş plak sesi

Sema Moritz, Türkiye Müziğinde Taş plak sesli şarkıcı olarak kendine yer edinmiş, bir daha onun gibisi gelir mi acaba dedirten bir müzisyen. Nokta dergisine...

Dünden bugüne: Nuri Bilge Ceylan

 Dünyanın en prestijli ödüllerinden Altın Palmiye'yi son filmi "Kış Uykusu"yla kazanan Nuri Bilge Ceylan'ı ne kadar tanıyoruz? Güldal Kızıldemir'in bu büyük yönetmenle 1997'de yaptığı...

Çocuğunuzu ‘cinsel istismardan’ korumak için ‘İç Çamaşırı Kuralı’nı öğretin

Beş çocuktan biri cinsel şiddete, cinsel istismara maruz kalıyor. Çocuğunuzun böyle bir durumla karşılaşmaması için ona İç Çamaşırı Kuralı'nı öğretebilirsiniz. İç Çamaşırı Kuralı, Avrupa Konseyi'nin...

Son haberler

Hachalu Hundessa: ‘Özgürlük şarkıları söyleyen, cinayete kurban giden Etiyopyalı şarkıcı’

Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da, ülkenin önde gelen şarkıcılarından Hachalu Hundessa’nın öldürülmesinin ardından çıkan çatışmalarda, 80’den fazla kişi hayatını kaybetti. 34 yaşındaki Hundessa, ülkedeki Oromo...

Haziran dış ticaret dengesi açıklandı, ihracat toparlanıyor…

İsviçre’nin Cenevre kenti merkezli sivil toplum kuruluşu Press Emblem Campaign, mart başından bu yana 35 ülkede en az 186 gazetecinin yeni tip koronavirüs...

Amsterdam’daki ünlü Red Light’ta dükkanlar yeniden açıldı: Öpüşmek yok

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Red Light bölgesinin meşhur genelevleri 'corona' tedbirlerinin gevşetilmesi kapsamında üç buçuk aylık aranın ardından açıldı. Seks işçilerine öpüşmekten ve derin...

Lisans almadığı için kapatılacağı konuşulan MUBI Türkiye: ‘Gereken yapılıyor’

RTÜK’ün lisans almadığı takdirde 72 saat içinde erişime kapatacağını söylediği MUBI Türkiye, yayın yapmaya devam etmek için gerekli adımların atıldığını açıkladı. Netflix, BluTV, puhutv...

‘Kaygı’ filmi Sivas Katliamı’nın 27’nci yılında erişime açıldı

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi “Kaygı”, Sivas Katliamı’nın 27’nci yılında ücretsiz erişime açıldı. 24 saatliğine erişime açılan film şuradan izlenebilir. Psikolojik...