Akrep burcunda Merküryen Dolunay

0


18 Mayıs’ta Akrep burcunda Dolunay meydana gelecek. Dolunay sürecinde Ay’ın Merkür ile sert bir kontağı bulunmakta. Bu Dolunay ile beraber hayatınızda her türlü belirsizliğe son vermek adına kolları sıvayabilirsiniz. Bu süreçte her şeyin oldukça net ve oldukça belirgin olması için çaba sarf edeceksiniz.

18 Mayıs’ta Akrep burcunun 27. derecesinde Dolunay meydana gelecek. Dolunay sürecinde; Ay’ın Merkür ile sert bir kontağı bulunmakta. Bu Dolunay’ın benzer biçimde tesirleri olacağını anlayabilmek için ilk olarak Akrep sembolizminin neleri işaret ettiğini oldukça iyi bilmek gerekiyor.

Akrep burcu astrolojide cinsellikle ilgili her türlü akla gelebilecek mevzu, yeraltı kaynakları, kimyevi maddeler, benzin, ölüm, bitiş, sonlanma, en derindeki bilgiye yetişme, gizli saklı ve saklı olan her türlü mevzu, bilinçaltı, büyük krizler, karanlık her türlü mevzu, mafya, gizli saklı saklı kayıt ve belgeler, maden, petrol ve yer altı kaynakları, mezarlıklar, büyü, simya, zehir, hırs, tutku ve kıskançlık benzer biçimde kavramlara işaret etmektedir. Dolunay’ın temel simgesel prensipleri bunlar üstüne odaklı olabilecektir. Genel olarak bu Dolunay zamanı duygular açısından iki uç içinde gidip gelmeler, duygusal hezeyanlara sıkça açık olacağız anlama gelir. Dolunay sürecinde sezgilerimiz inanılmaz kuvvetli olacaktır, fakat genel anlamda fena şeyleri sezebilir, duyabilir, rüyalarını görebiliriz. Hayatımızda ölüm semboliği sıkça karşımıza çıkabilir yada en azından günlük sohbetlerimizde sık sık bunun üstüne konuşmalar yapılabilir, ölüm, ölüm ötesi mevzular…vb. En derin korkularımızla yüzleşebilir, korkularımızın üstesinden gelebilecek güce haiz olabileceğiz. Libidomuzda oldukça yüksek seyredebilir, cinsel anlamda daha istekli ve arzulu olabiliriz.

Bu Dolunay ile beraber hayatımızda her türlü belirsizliğe son vermek adına kolları sıvayabiliriz, her şeyin oldukça net ve oldukça belirgin olması için çaba sarf edeceğiz anlama gelir. Uğraştığımız mevzu her ne ise, güç kazanmak, gücü elimizde tutmak, kuvvetli olmak için çaba sarf edeceğimiz anlamına geliyor. Ne yazık ki Akrep temasında, ayakta kalabilen hayatta kalmayı başarır teması vardır. Ölümüne bir savaşım vermemiz gerekebilir. Her ne kadar hepimiz gizlilik içinde hareket etmeye çalışsak dahi bu pek mümkün olmayacaktır. Hatta bizlerden saklanmış, gizlenmiş ne var ise bu tarz şeyleri da öğrenebiliriz. İçimize küçük bir dedektif kaçabilir, kim bilir üstümüze vazife olmayan şeyleri bile araştırmak, öğrenmek isteyebiliriz. Yada biz istemesek bile önümüze düşebilir. Birazcık daha kendimizi hafta süresince kriz yönetimi mevzusunda eğitmemiz gerekebilir ya da çevremizdeki insanların krizlerin çözümlememiz gerebilir. Elbet Akrep burcunun olduğu yerde seksten bahsetmezsek olmaz, ilişkilerinizde cinsellikle ilgili sorunlarınız var ise, bu tarz şeyleri çözmek, bunun için destek almak için de mükemmel bir süreç.

Akrep parasal mevzular, borçlar, vergiler, krediler ile ilgilidir. Bu Dolunay döneminde kredi araştırmaları yapmak, borçları yapılandırmak, vergi ile ilgili konularınız var ise bu tarz şeyleri çözmek için de uygun bir süreçte olacaksınız. Hayatınızda fizyolojik ya da ruhsal olarak neleri değiştirip, dönüştürmek istiyorsanız bunun için harekete geçebilirsiniz.

SAĞLIK OLARAK

Akrep burcu genital bölge, üreme organları, yumurtalıkları yönetir. Bu hafta eğer sağlıkla ilgili mevzular gündeme gelirse, daha oldukça bu saydığım organ ve vücut bölgeleri üstüne olabilir. Bu dönem ruhsal anlamda paranoya ve takıntı yapabilecek konulardan lütfen uzak durun. Ruhsal anlamda yormayın kendinizi, bir şeyin illa olması için çaba sarf etmeyin, hakkaten de birazcık akışa bırakmakta yarar var! 27. aşama vücudun mukozası ve anüs ile ilgilidir. Bu alanda ortaya çıkabilecek her türlü rahatsızlığa karşı dikkatli olmalı ve gerekseme olan tedavilere başlanmalıdır. Bilhassa ayakları üşütmemeli, ayakları soğuktan korumalısınız. Zira kolaylıkla böbreklerin ve idrar torbası üşütmeleri olabilir. Dolunay’da Ay ile Merkür arasındaki gerilmiş görünüm ile sinir bozuklukları, itimat ile ilgili problemler, soğuk algınlığı, unutkan, dalgın zihin, kolay telaşa kapılan haller görülebilir.

DİĞER ETKİLER

Dolunay süresince Merkür ile Ay içinde gerilmiş bir görünüm olacak. Duygusal gereksinimler doğru kelimelerle ifade edilemeyebilir yada ifade etmek zorlaşabilir. Fikirler ve duygular durağan(durgun) olabilir ve inatçılık gözlemlenebilir. Patavatsızlıklara karşı dikkat etmeli, dedikodulara kulak asmamalısınız. Mantıksız fikirler ve duygulara kapılmamalısınız. Duygular ile düşünceler içinde gerilimler söz mevzusu olabilir.

İLGİLİ HABERYuvada huzur bozulabilirYuvada rahatlık bozulabilirCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here