Akrep burcunda Merküryen Dolunay’ın Türkiye ve dünya etkileri

0


Bugün Akrep burcunun Dolunay meydana gelecek. Dolunay sürecinde Ay’ın Merkür ile sert bir kontağı bulunmaktadır. Bu Dolunay dünyayı ve Türkiye’yi iyi mi etkileyecek? İşte ayrıntılar…

18 Mayıs’ta Akrep burcunun 27. derecesinde Dolunay meydana gelecek. Dolunay sürecinde Ay’ın Merkür ile sert bir kontağı bulunmakta. Bu Dolunay’ın ne şeklinde tesirleri olacağını anlayabilmek için ilk olarak Akrep sembolizminin dünya astrolojisi içinde neleri işaret ettiğini oldukça iyi bilmek gerekiyor. 

Akrep burcu ölüm, radyoaktif maddeler, borçlar, vergiler, rezervler, hırsızlar, cinsellikle ilgili mevzular (tacizler, tecavüzler, sapıklar) yabancı ülkeler ile finansal ilişkiler, suçlar, kamu güvenliği, mafya, gizli saklı örgütler anlamına gelir. Dünyadaki yansıması; Akrep Dolunay’ı sürecinde kabahat oranlarında artışlar söz mevzusu olabilir. Bilhassa cinsellikle ilgili suçlarda olabilir. Hırsızlık haberleri, yasa dışı örgütler, mafyanın işin içinde olduğu mevzular ön planda olabilir bu Dolunay zamanı. Ekonomik anlamda kriz yönetimi içinde olunabilecek zamanlar. Faiz oranları, vergiler bunların yapılandırılmasına ilişkin bir oldukça haber yapılabilir. Merkür ile Ay kontağı, gizli saklı bir ekip yazışmalar, ses kayıtları, şifreler ortaya çıkabilir. 

Dolunay’ı Türkiye doğum haritası üstünden de değerlendiğimizde ise Dolunay’ın gerçekleşeceği 27. aşama, 5. eve düşmektedir. 5. ev, ülkenin evlatları, sanat bölgeleri, parklar bahçeler, talih oyunları, ülkenin sahne işleri icra eden kişileri, borsa, ülkenin eğlence kanallarına işaret eder. Sanırım bu Dolunay daha oldukça mühim sanatçılarımız ön planda olacak, sanatçıların kıymet ödül kazanması, sanat içerikli alanda başarılar, sanatta başarıları ile ön planda olabilecek kişilere işaret etmektedir. Yalnız ülkenin evlatları ile ilgili devamlı sansasyonel yaratacak haberler ortaya çıkabilir, çocuk sağlığı, çocuk gelişimi, çocuklarla ilgili bizi üzebilecek durumlar oluşabilir. Yalnız gene de bu süreçte cinsel suçlarda artışlar, saldırı, rahatsızlık hikayelerine ve haberlerine de oldukça sık rastlayabiliriz. Gene bu süreçte geçmişi oldukça temiz olmayan, kirli işlere bulaşmış kişilerin ölüm haberleri gelebilir. Umuyorum ki Akrep burcunun bu ölüm teması mühim sanatçılarımızı vurmaz, onlar hakkında fena haberlerde almayız, iyi haberlerin yanı sıra. Sahne alan kişiler, oyuncular, beyaz perde artistleri, sanat mevzusunda kıymetli adam kişileri vefatları da söz mevzusu olabilir. 

Dolunay Türkiye haritasında Jüpiter’in yakınında olacak. Jüpiter; büyümek, genişlemek, fırsatlar, talih, spor, yabancılar, yabancılarla meydana getirilen işler, yabancılarla finansal ilişkiler anlamına gelir. Dolunay haftasında işin içinde Jüpiter olduğundan her şey abartılmaya ve büyütülmeye uygun anlamına gelir. Hafta süresince öteki ülkeler ile olan finansal ilişkiler göze çarpacak. Bu mevzuda davranışlarında ölçülü adımların atılmasında yarar var. Hafta süresince spor camiasına ilişkin krizlerin oluşması, spor topluluğunda değişiklik ve dönüşümlerin olması pek olası. Bilhassa Ay/Merkür sert kontağı öteki ülkelerle ticari ilişkilerde düşünce birliğine varmak pek kolay olmayabilir.

İyi haftalar hepinize!
Dinçer Güner

İLGİLİ HABERAkrep burcunda Merküryen DolunayAkrep burcunda Merküryen DolunayCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here