Ana Sayfa Dekorasyon Akustik Kumaş Kaplı Panel

Akustik Kumaş Kaplı Panel

0
Akustik Kumaş Kaplı Panel

Duyulan sesin kalitesini arttırmak için kullanılan akustik panel nedir? Akustik panel kullanım alanları nelerdir? Akustik paneller sesin kalitesinin önemsendiği iç mekanlarda tavan ve duvar yüzeylerinde kullanılır. Akustik kumaş panel, duvar panelin ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile kaplıdır. Dekoratif görünüme sahip bu paneller ortamınızda şık bir görünüm katması ile birlikte ses karmaşasının yankı problemlerinin önüne geçme konusunda büyük katkı sağlamaktadır. Akustik Kumaş Kaplı Panel çeşitlerinin standart ebatları 60x60cm, 60x120cm, 60x180cm dir. Kumaş panel fiyatları standart ölçü ve özel ölçü olarak iki farklı şekilde oluşturulmaktadır. Panel kalınlıkları 20mm~60mm aralıklarında üretilebilmektedir. 

Kamu binalarında, estetiği ön planda tutan işyerlerinde standart ölçüyle yapılan tasarımlar zayıf kalabilir. Estetiğin daha önemli olduğu alanlar için; altıgen, dairesel, üç boyutlu gibi istenilen her şekilde Akustik Kumaş Kaplı Panel üretmek mümkündür. Yanmaya karşı dayanıklı olarak üretilen akustik paneller çoğu şartname için geçerlidir. Akustik kumaş kaplı duvar panelleri duvarın birebir ölçüsünde birkaç parçada üretilir ve sıvı yapıştırıcı ile duvara yapıştırılarak kaplama yapılır. Derz aralarına aydınlatma veya çıtalama işlemleri yapılarak çok farklı tasarımlar elde etmek mümkündür. Stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi birçok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır. Kumaş kaplı panellerin uygulanması için alanın düz kuru ve yapıştırıcıya uygun bir alan olması gerekiyor. Solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanarak panelller uygulanır.

Akustik Kumaş kaplamalı, ses emici & yutucu özelliği yüksek olan renkli akustik sünger paneller. Akustik duvar kaplama panelleri özel üretim renk ve ölçüde mümkündür. Akustik Kumaş Kaplı Panel düz kenar ve de pahlı kenar olarak iki formatta satışa sunulmaktadır. Kumaş kaplı akustik duvar paneli hemen hemen her iç mekan için ses ve yankı emilimi için mükemmel bir çözümdür. Gereksinimlerinize bağlı olarak farklı türler vardır. Tipik olarak ses emilimi için kullanılan, birinci sınıf Akustik Kumaş kaplı paneller, bir endüstri standardıdır. Ofis, toplantı konferans odası, sinema odası, tiyatro salonu, piyano keman müzik odası gibi pek çok alanda tercih edilir. Unutmayın kumaş kaplı panellerin kullanım amacı ses izolasyonu değil akustik yalıtım sağlamaktır. Elit Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen Akustik Kumaş Kaplı Panel çeşitleri, ses emilim değerleri hakkında bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edebilir satış ofislerinde hali hazırda üretilmiş ürünleri görebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version