Almanya Futbol Ligleri Geliri 4,42 Avro Gelire Ulaştı

0

Bundesliga Almanya ligi ve Bundesliga 2 toplam geliri toplamda 4,42 gelire ulaşmayı başardı. Almanya ligleri birinci ve ikinci lig toplam gelirini açıklayarak ne kadar gelir ede ettiklerinin bilgisini basın ile paylaştı.

Her yıl hazırlanan rapora göre açıklanan bilgiler doğrultusunda geçen yıla oranlar yüzde on üzerinde bir artış yaşandı. Bahis siteleri sayesinde Almanya liglerini takip ederek kazanç sağlayabilirsiniz.

DFL Raporuna Göre Gelirde Artış Var

DFL nin hazırlamış olduğu rapora göre Almanya Bundesliga ligi toplam geliri bu yılda büyümeye devam ederek, üst üste14. yılında da büyüme kaydetti. 2017 – 2018 yılı göz önüne alındığında bu yıl yüzde on üzerinden bir artış yaşandı. Almanya Bundesliga liginde bulunan 18 kulüpten sadece 1 tanesi dışında 17 si 100 milyon avro barajını aşmayı başardı. Daha önceki sezonlara oranla yükselmeye devam eden lig değeri her yıl değer kazanmaya devam ediyor.

Futbol Akademilerine Yatırım

Almanya Bundesliga ligi ve Bundesliga 2 ligi gelirlerinde her yıl artış yaşanmaya devam ediyor. Bu yılda kulüplerin toplam geliri geçen yıla oranla artış gösterdi. Yapılan araştırmaya göre ayrıca tüm kulüplerin bünyesinde bulunan futbol akademilerine yatırım yaptığı bilgisi paylaşıldı. Almanya Bundesliga ligi kulüpleri bünyesinde bulunan futbol akademilerine 2002 yılından beri toplamda 1,6 milyon avro civarında yatırım yaptığı bilgisi güncel olarak paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here