Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Almanya’da IŞİD operasyonu!

Dünyadan, Tüm Haberler 13 Kasım, 13:59'de eklendi

Başta Köln olmak üzere beş kentte 12 farklı noktaya eş zamanlı düzenlenen baskınlarda biri Türk diğerleri Arap 8 kişi tutuklanırken 20 şüpheli ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Almanya’da, Irak Şam İslam Devleti IŞİD örgütüyle bağlantılı olduklarından şüphe edilen kişilere karşı geniş çaplı bir operasyon düzenlendi.

Kuzeyren-Vestfalya eyaleti ağırlıklı başta Köln olmak üzere toplam beş kentte eş zamanlı düzenlenen operasyonda 8 kişi tutuklandı, 20 şüpheli ile ilgili de soruşturma başlatıldı. Federal Başsavcılık 240’tan fazla polisin görev aldığı operasyonda tutuklanan kişilerin yaşlarının 22 ile 35 arasında olduğunu duyurdu.

Sabah erken saatlerde 12 farklı noktaya düzenlenen baskınlarda tutuklananlardan birinin Türk, diğerlerinin ise çeşitli Arap ülkelerinin vatandaşları oldukları açıklandı. Radikal Selefi gruplarla da bağlantılı oldukları açıklanan söz konusu kişiler Başsavcılık tarafından ‘Suriye’de savaşan cihat örgütüne malzeme ve para tedarik etmek ve bölgeye gidecek savaşçıların desteklenmesi amacıyla hırsızlık şebekesi kurmakla’ suçlanıyor.

Yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamalara göre, IŞİD’in Avrupa’da en aktif olduğu ülkelerin başında gelen Almanya’dan örgüte katılanların sayısı en az 450. Yaklaşık 150 militanın Suriye’de silah eğitimi aldıktan sonra Almanya’ya döndüğü, 8 kadarının ise canlı bomba olarak intihar eylemine katıldığı ifade ediliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.