Ana SayfaKültür SanatSinemaAndrey Tarkovski’nin hayatı mini...

Andrey Tarkovski’nin hayatı mini dizi olacak

“Leto”, “(M)uchenik” gibi ödüllü filmlerin yönetmeni Kirill Serebrennikov, Andrey Tarkovski ile ilgili bir mini dizi hazırlıyor.

FilmLoverss’ın The Film Stage’den aktardığı habere göre, Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden Andrey Tarkovski’nin hayatına odaklanacak bir mini dizi için hazırlıklara başlandı. Projenin başında 2018 yılında Cannes Film Festivali’nde yarışan “Leto” filminin yönetmeni Kirill Serebrennikov bulunuyor.

Son filmi “The Sacrifice”ın 1986 yılında gösterime girmesinden kısa bir süre hayatını kaybeden Tarkovski, seneler sonra yeniden beyazperdeyle buluşuyor. “Solaris”, “Zerkalo”, “Stalker” gibi sinema tarihinde ayrı bir yerde oturan filmleri sinema dünyasına kazandıran Tarkovski, Rus yönetmen Kirill Serebrennikov’un yazıp yöneteceği bir mini diziye konu olacak. Yapımcılığını Hype Film’in üstleneceği yapım, ünlü yönetmenin hayatını, filmlerine sadık, arthouse bir yaklaşım ile ele alacak.

hakkında Andrey Tarkovski’nin hayati mini dizi olacak Andrey

Kirill Serebrennikov

Dizinin yapımcısı Ilya Stewart “Tarkovski ve başyapıtları dünya sinemasını derinden etkilemeye ve tüm yönetmenler için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Kirill Serebrennikov gibi eşsiz bir vizyona sahip bir yazar ve yönetmenle çalışmak bir onur ve ayrıcalık. Projeyi hayata geçirmeyi heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Leto” filmiyle Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Rus yönetmen, 2008 yılında “Yurev den” filmini yönetmişti. Ayrıca 2016 yılında “(M)uchenik” filmi yine Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilmiş ve François Chalais Ödülü almıştı.

“Leto” ile bir kez daha adından övgüyle söz ettiren Serebrennikov, son olarak bir diğer Hype Film yapımı olan “Petrov’s Flu” filmine imza attı. Şu sıralar post-prodüksiyon aşamasında olan film, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek sanal Cannes Film Market’te dağıtımcılara ve ithalatçılara sunulacak projeler arasında yer alıyor. Serebrennikov’un “Petrov’s Flu”nun post-prodüksiyonunu tamamladıktan sonra mini diziye geçmesi bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Aztek’lerden Sümerler’e 14 eski uygarlığın dilline ait sesler

Dünya üzerinde milyonlarca yıl birçok medeniyet kurulup yıkılmıştır.Bir çoğumuz bu medeniyetlerin...

Türkiye’den 26 fotoğrafla “Zamanın Durduğu An”

Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık'ın düzenlediği Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması...

Biricik şair Metin Altıok’un bestelenen 10 şiiri

Türkçe şiirin en naif şairlerinden biri kuşkusuz Metin Altıok'tur. Birçok şiiri şarkı...

8 maddeyle Arabeskin nadide sanatçılarından ‘akımları’ öğrenelim

Köyden kente göçün 'zorunlu' bir sonucu olarak değerlendirilebilecek müziğimizdeki arabesk meselesi, toplumumuzda...

Tartışı-Yorum

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir...

7 Haziran yapbozundaki Kılıçdaroğlu

Ben Türkiye'de ana muhalefet partisinin genel başkanı olsaydım, şu an söylenenleri söylerdim. Kılıçdaroğlu'nu Kılıçdaroğlu yapan bir fark göremiyorum ne kadar arasamda bulamıyorum.  7 Haziran seçimlerine yaklaşırken her geçen gün durum...

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...