Arya Stark’ın ölüm listesi şarkı oldu: Taylor Swift, ‘GoT’tan ilhamla albüm yapmış

0


Genel anlamda yaşadıklarından etkilenerek değindiği şarkı sözleriyle malum ABD’li meşhur müzisyen Taylor Swift, 2017 senesinde piyasaya sürdüğü “Reputation” albümündeki şarkılarını “Game of Thrones” dizisinden almış olduğu ilhamla yazdığını deklare etti.

“Game of Thrones”un hayranı bulunduğunu her fırsatta dile getiren Taylor Swift, “Reputation” albümündeki şarkıları yazarken aklında dizinin bulunduğunu söylemiş oldu.

Entertainment Weekly adlı dergiye konuşan Swift, “Tüm şarkılar diziden etkilendi. Bu şarkılar yarı yarıya yaşadıklarım üstüne kuruluydu sadece onların çoğunu Game of Thrones filtresiyle görüyordum. ‘Look What You Made Me Do’ şarkısı tam anlamıyla Arya Stark’ın ölüm sıralaması” dedi.

Meşhur müzisyen, sözlerinde Daenerys ve Cersei’nin de tesiri bulunduğunu ekledi.

“King of My Heart”ın Daenerys ve Khal Drogo’ya atfıta bulunurken, “I Did Something Bad” ise Sansa ve Arya’nın Serçe Parmak’a (Littlefinger) karşı kurmuş oldukları komployu konu alıyor.

Sırrını oyuncu ve senaristlere bile söylememiş

Dizinin oyuncuları ve senaristleriyle de tanışan Taylor Swift bu sırrını ise asla söylememiş.

Swift, “O sırada albümün şarkılarını yazıyordum ve röportajlarda da konuşmadım. Şarkıların çoğunda diziden etkilendiğimi daha ilkin asla açıklamadım” dedi.

İnsanların bir bölümde pek fazlaca değişik karakterle kendini özdeşleştirebileceğini söyleyen Taylor Swift, “Birinden nefret etmekle onu sevmek içinde gidip geliyorsunuz. Birini soğuk olarak niteliyorsunuz sadece hemen sonra neyi, niçin yaptıklarına dair sebepleri keşfediyorsunuz. ‘Game of Thrones’ çıktığında orda olduğum için fazlaca talihli hissediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Sputnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here