8.5 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 13, 2020

Stephen Hawking Hakkında 9 Bilinmeyen Bilgi

1. Okulda Kötü Notlar AlırdıGünümüzde Hawking’i parlak bir zeka ile tanıyoruz. Okul yıllarında Hawking’in tembel biri olduğunu öğrenmek, birçoğumuza şok gibi gelebilir. 9...

Bunlara bakmalısınız

Üretim ve Tüketim üzerine bir film

Gıda üretimi ve tüketiminin bugünkü halini gösteren çok etkileyici bir kısa belgesel. Samsara film şirketinin Mark Magidson yapımcılığında gerçekleştirdiği 102 dakikalık filmin 6 dakikalık bir...

Henüz izlemediyseniz ‘Mutlaka’ izlemeniz gereken 15 film!

Derleme/Eren Aşnaz Henüz izlemediyseniz izlemeniz gereken 15 filmi bu hafta sizler için derledik. Usta oyuncu ve efsane olmuş yönetmenlerden derlediğimiz filmlerin hepsini, yok olması imkansız...

Tomris Uyar ve aşıkları

Sizce en kıskanılan, çoğu kişinin yerinde olmak istediği kadın kim? Öyle bir kadın var ki en güzel isimler, en güzel eserlerini onun için yazdı.O...

Sema Moritz’in hikayesi ve taş plak sesi

Sema Moritz, Türkiye Müziğinde Taş plak sesli şarkıcı olarak kendine yer edinmiş, bir daha onun gibisi gelir mi acaba dedirten bir müzisyen. Nokta dergisine...

Zygmunt Bauman: Sosyal medya çok kullanışlı ve keyifli bir tuzak

Zygmunt Bauman yakınlarda 90. doğum gününü kutladı ve Leeds’deki evinden İspanya’nın kuzeyindeki Burgos’taki bir etkinliğe gitmek için iki kez uçağa bindi. Söyleşiye başlarken yorgun...

Edebiyatın karanlık kahini: Aldous Huxley

Bütün zamanlarda raslayabileceğimiz, zamanını aşmış, hatta zaman hakkında öngörüde bulunmuş ve bu öngörüleri gerçekleşmiş insanlar vardır. Bu gün sizler için Aldous Huxley'in hayatından sahneleri...

Astroloji: 13 – 19 Temmuz 2020 haftalık burç yorumları

Astroloji: 13 – 19 Temmuz 2020 haftalık burç yorumları… Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler bekliyor?

Astroloji: 13 – 19 Temmuz 2020 haftalık burç yorumları

13 Temmuz, 14 Temmuz, 15 Temmuz, 16 Temmuz, 17 Temmuz, 18 Temmuz ve 19 Temmuz tarihlerinde burçları neler bekliyor?

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burç yorumları…

koç burcu

Koç burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Koç burç yorumları: Bu hafta aşırıya kaçmadan görevlerinizi çok güzel bir şekilde tamamlamayı seçmelisiniz. Kaos ve karışıklık içinde olmamaya özen gösterin. Eğer bir gayrimenkul meselesinde bir sorun yaşıyorsanız bu dönemlerde tamamlamış olabilirsiniz.

Sizin burcunuzda seyahate devam eden Mars, sizlere bolca başarı, enerji, özgüven getirerek ateşli doğasını tam olarak gösterecek. Her türlü konuda harekete geçmeye hazırız ve cesaretimiz çok yüksek. Kendimizi rahatlıkla ve özgüvenle ifade edebiliriz.

Bu dönemde kimse istediğimiz adımları atmaktan bizi alıkoyamaz. Ancak enerjimizi ve öfkemizi kontrol altına almamız gerekiyor. Yoksa, sonradan pişman olacağımız kararlar verebilir ya da sözler söyleyebiliriz. Kaos ve karışıklık içinde olmamaya özen gösterin.

Gerçek duygularınız ve ihtiyaçlarınız hakkında kendinize dürüst olun. Hayat üzerinde iktidar kurmak yerine, iç dengenizi kurmaya odaklanın.

boğa burcu

Boğa burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Boğa burç yorumları: Bu hafta önemli başarılara imza atabilirsiniz. Göz önünde olduğunuz ve üzerinizdeki isteksizliğin bittiği bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte dinginliğinizi yeniden keşfedecek, ruhsal olarak rahatlayacak ve yaşanan sorunlardan çok daha güçlenmiş şekilde çıkacaksınız.

Ev hayatınızda uzun zamandan beri yapmak istediğiniz değişimleri gerçekleştirebilirsiniz. Sizi olumsuz etkileyen, moralinizi bozan olaylardan nihayet kurtulmaya başlıyorsunuz. Taşınma, miras, aile bireyleriyle yeni bir yatırıma adım atmak gibi köklü değişimler önünüzde olabilir.

İç dünyamıza yöneleceğimiz, kendimizle yüzleşeceğimiz bir dönemde olabiliriz. Gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir. Kavgalı olduğumuz insanlar tekrar karşımıza çıkabilir. Sessiz duruşunuzu bozabilirsiniz.

Eski hatalarımızı gözden geçirebilir, kendi içimizde çatışmalar yaşayabiliriz. İş ortamımızda gerginlikler oluşabilir. Özellikle dikkat etmeniz gereken şey yazma veya konuşma noktasında daha fevri ve gerilimli olmamanızdır.

Sakin ve rahat olmaya çalışın ve tüm güçlükleri, bu meselelerin çözümlerine yeni bir yaklaşım bulma fırsatı olarak görün. Çocuğunuza vakit ayırıp onun için keyifli bir yaz tatili planlayabilirsiniz. Aynı zamanda hayatınızda yeni bir hobiye yer açabilirsiniz.

ikizler burcu

İkizler burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

İkizler burç yorumları: Borçlarınızı, kredilerinizi kapatabileceğiniz bir dönemdesiniz. Sezgilerinize güvenerek yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Maddi konularda kendinizi, ailenizi ve sevdiklerinizi maddi konularda güvence altına almak isteyebilirsiniz.

Kariyer hayatınızda yeni zorluklarla karşılaşsanız da endişe etmenize gerek yok. Şans sizden yana olacak. Bu durumu hazırlıklı olmak ve kişisel gelişiminiz için bir fırsat gibi düşünün. Şirket kurmak, iflas başvurusunda bulunmak, kredi çekmek veya vergilendirmeler ile ilgili konular gündeminizde olabilir.

Hayatın zorunlulukları sizleri açıkları kapatmaya, eksikleri tamir etmeye, görevlerinizi her şeye rağmen yapmaya mecbur bırakıyor. İsteklerinizi baltalayan unsurun para akışınızdaki aksamalar olmadığını, yalnızca kaygıdan kaynaklandığını fark etmenizde fayda var.

Mantıklı düşünmeye çalışın, ayağı yere basan kararlar alın, rasyonel projelere yönelin. Hırsınıza yenik düşmemeye çalışın. Temmuz ayına başladığınızda iş hayatına odaklanacaksınız. Karamsarlığı bir kenara bırakıp işinize emek harcadığınızda oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Uzun süredir anlaşmazlık yaşadığınız bir ilişkiyi bir anda sonlandırabilir, yeni bir heyecana yelken açabilirsiniz. Ayrıca eski aşklar da kapınızı çalabilir.

Sosyal çevre ve arkadaş ilişkilerimizin ön plana çıktığı bir dönemdeyiz. Gelecekle ilgili yeni planlar yapabilir ya da yapmış olduğumuz planlarla ilgili harekete geçebiliriz. Yeni insanlarla tanışmamız ve yeni sosyal çevrelere girmemiz de mümkün.

yengeç burcu

Yengeç burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Yengeç burç yorumları:Yaşam enerjiniz ve hayattan aldığınız keyif artacak. Kendinize daha çok güvenebilir, duygusal beklentilerinizi daha iyi kavrayabilirsiniz. Bu hafta itibariyle kurduğunuz ilişkilerde daha cesur olacak ve kişiliğinizle fark yaratacaksınız. Aşk ilişkinizde yeni kararlar alabilir ve duygusal bağınızı daha da güçlendirebilirsiniz.

Mars’ın Koç burcundaki hareketi sizlerin kariyer hayatını ve hayat amacını hareketlendirebilir. Bu durumun işlerinizle ilgili olumlu ve olumsuz sonuçları olabilir.

Bu süreçte hayatında bazı şeylerin sona erdiğini fark edebilirsin. Senden çok şey beklendiğini düşünmek seni iyice geri çekilmeye teşvik edebilir. Ancak bu kez yapacağın seçimler ve alacağınız tavırlar kaderinde belirleyici rol oynayabilir. Cesaretle adım atmakta fayda var.

Bir süredir kariyerimizde yeni adımlar atmayı planlıyorsak ve bunun için gerekli cesareti bulamıyorsak, tam sırası! Üstlerimizle yüzleşebilir, isteklerimizi daha net ve özgüvenli ifade edebiliriz.

Mutlu ve kendinize olan güveninizin arttığı bir dönemde olacaksınız. İşleriniz hayırlı bir şekilde ilerleyecektir. Hayatınızda yeni sayfalar açılabilir. Kendinizi geliştirmek, hedeflerinize doğru ilerlemek için ideal bir dönem olacak.

aslan burcu

Aslan burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Aslan burç yorumları: Sosyal çevren finansal ilerlemende önemli bir rol oynayabilir. Bu durum sizin bilginiz dışında gerçekleşebilir. Kazançlı yatırım yapmak için bu dönemi iyi değerlendirebilirsin.

Akademik konularda yeteneklerimizi gösterebilir, herhangi bir sınav söz konusu ise çok başarılı olabiliriz. Yurt dışı ya da eğitimle ilgili konularda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Akademik kariyerle uğraşan Aslanlar için parlamak ve fark edilmek için oldukça güzel bir dönem. Parlak bir kariyer için şans sizlerden yana olacaktır.

Aşk hayatınız bu hafta zor olabilir. Çünkü samimiyeti sorgulayabilirsiniz. Geçmişin hesabını yapabilir, korkularından arınmak, zihinsel bir temizlik yapmak için çaba gösterebilirsin. Psikoloji, kişisel gelişim konularına yönelebilirsiniz.

Zihinsel ve duygusal bir karmaşa hissedebilir, bilinç altında endişe ve huzursuzluk yaşayabilirsin. Bu süreci hatalarınla, zayıf yönlerinle ve güvensizliklerinle yüzleşme aracı olarak kullanmalı ve bir sonraki dönem için hazırlanmalısın.

Yüksek öğrenim, yurt dışı, inançlar konularında harekete geçeceğimiz bir dönem olacak. Kendi fikirlerimizi dile getirmekte başarılı olabilir, inandığımız şeyler için savaşmak isteyebiliriz.

Bazı Aslan burçları şehir veya ülke değiştirmek için harekete geçebilir. Yeni hayat düzeninin koşullarını hayata geçirmek için 2021 Ocak ayına kadar iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatınızda da çaba sarf etmeniz gereken bir dönemde olabilirsiniz.

başak burcu

Başak burcu 13 – 19 Temmuz haftalık yorumları

Başak burç yorumları: Aile ile aranızdaki bağın artacağı bu dönemde, neşeli ve samimi ilişkiler kurabilirsiniz. Finansal anlamda güçlü etkiler içinde olabilirsiniz. Uzun zamandır planladığın ancak somut bir hale getiremediğin bir projeyi bu süreçte hayata geçirebilirsin.

Bazı kişiler hayatından çıkarken, yeni insanlarla tanışabilir, yeni çevrelere girebilirsin. Hayat amaçlarını tekrar değerlendirmen ve yeni gelecek planları yapmaya başlaman da mümkün.

Kazançlarda artış yaşanabilir. Sonbahar aylarında Mars’ın retro yapacağı dönemde riskli işlerden uzak durmanızda fayda var. Ortak kaynaklarımız, ortaklıklardan elde edilen gelirler, miras, sigorta, vergi gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz.

Bu süreçte yeni yatırımlar yapmak, borç ya da kredi almak gibi konularda eskiye nazaran çok daha cesaretli olabiliriz. Yıl sonuna kadar ödemelerinizi veya borçlarınızı kapatabilirsiniz.
Birinden maddi destek alma konusunda da önünüz açık olabilir. Çevrenizdekilerin eleştirilerine kulağınızı tıkamalı, sadece sözüne güvendiğiniz dürüst kişilerin fikirlerinden destek almalısınız.

Aşk hayatınızda iniş çıkışlar gündemde olabilir. Aynı şekilde cinsellikle ilgili konularda da daha girişken olmamız mümkün. Lidibodumuz artabilir. Travmalarımızla yüzleşip bu konuda da bir şeyler yapmaya karar verebiliriz.

terazi burcu

Terazi burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Terazi burç yorumları: Bu hafta Merkür retronun sona ermesi sizlere genel olarak hayatınızla ilgili daha iyi tercihler yapma olanağı tanıyacak. Bu süreçte daha uyumlu ve sakin olmaya çalışmalı, bu dönemi ilişkilerindeki mevcut sorunları çözmek için kullanmaya çalışmalısın.

Mevcut ilişkilerindeki sorunlar su yüzüne çıkabilir. Partnerin ya da ortaklarından beklenmedik çıkışlar görebilir, sen de aynı şekilde karşılık verebilirsin. Karşımızdaki kişilerin fazla özgüvenli olduklarını ya da fazla abartılı davrandıklarını düşünebilir, bu nedenle biz de onlara karşı öfkeli tepkiler gösterebiliriz.

Enerjimizi kavga etmek yerine, partnerimizle birlikte katılabileceğimiz fiziksel aktivitelere harcamamız gerginliğimizi atmamızı sağlayabilir. Nitekim yıl sonuna kadar ilişkindeki pürüzleri çözmek için çaba harcayabilir ve nihayetinde evlilik kararı alabilirsin.

Uzun vadeli ilişkilerimiz ve ortaklıklarımız ile ilgili konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Partnerimizle aramızda bir rekabet ortamı oluşabilir ve bu yüzden gerginlik yaşanabilir.

Ev hayatında otorite figürlerinin üzerinde yarattığı baskı, çantanı alıp, kimseye söylemeden uzaklara kaçmak istemene neden olabilir. Ancak kaçarak hiçbir sorunu çözemeyeceğinizin farkında olmalısınız. Güven ihtiyacı ve güvenlik anlayışı konularında düşünmeniz gerekiyor. Başkaları için değil kendiniz için ve kendi istediğiniz şekilde güçlü olun.

Hayatımızda biri yoksa, aniden hayatımıza yeni biri girebilir. Fakat ilişki kararını aceleyle vermemekte ve temkinli olmakta fayda var. Kurban psikolojisini yaşadığınız dönemler artık geride kaldı. Bu ruh halinden kurtulmalı ve size ait olan maddi, manevi değerleri sonuna kadar korumalısınız.

akrep burcu burç yorumları

Akrep burcu 13 – 19 Temmuz haftalık yorumları

Akrep burç yorumları: Fikirlerin ile takdir edilebilir, önemli kişilerin dikkatini çekebilirsin. Eğer eğitimine devam ediyorsan bu sene senin için bir başarı yılı olabilir. Yeni bir eğitim için yurt dışına çıkabilirsin. Yurt dışı ile ilgili bir iş söz konusu olabilir. Uzakta yaşama isteğin artabilir.

Aile içinde ve yakın arkadaşlarla yaşanan sorunları çözebileceğin bir dönem. Birleşme veya kutlamalarla ilgili aile ortamında eğlenceli gelişmeler olabilir. Partnerinizin hukuksal sorunları çözüme kavuşabilir.

Yıl sonuna kadar her zamankinden daha fazla çalışmamız gerekebilir, eğer çalışıyorsak iş arkadaşlarımızla sorun yaşayabiliriz. Çalışmıyorsak, günlük yaşamımızda sorunlar yaşayabilir, çevremizdeki insanlarla çatışmalara girebiliriz.

Yaz tatili sırasında tanıştığın biriyle aranda ciddi bir ilişki başlayabilir. Eğer eğitim hayatın devam ediyorsa, mezuniyet söz konusu olabilir. İşle ilgili yeni bir eğitime başlayabilirsin. Uzun süredir devam eden hukuki bir süreç sonuçlanabilir.

Bu hafta taşınma, yer değişikliği, yolculuk planlıyorsanız bazı aksilikler yaşanabilir ya da detaylarla uğraşmak canınızı sıkabilir. Kafanıza takmayın, ayın ortasından sonra rahatlayacaksınız.

Yeni yıla kadar çalışma hayatınızda çok emek vermeniz gereken bir süreçte olacaksınız. Daha çok kariyer hayatınıza odaklanacaksınız. Unutmayın ki ne kadar emek harcarsanız, meyvelerini alacaksınız. Yakın çevrenizdekilerle tartışmaktan kaçınmalı, iş arkadaşlarınızın kalbini kırmamaya özen göstermelisiniz.

yay burcu burç yorumları

Yay burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Yay burç yorumları: İş hayatınızla ilgili uzun süredir harcadığınız eforun artık meyve vermeye başladığını fark edeceksiniz. Yeni ve sağlam yatırımlar yapabilirsiniz. Eşinizin veya partnerinizin de gelirleri artabilir. Unutmayın ki paranızı kontrol altında tuttukça size daha fazlası gelecektir.

Bu hafta kalp kırmamaya özen göstermeli, partnerinizin sorumsuz davranışları karşısında sakinliğinizi korumalısınız. Sosyal hayatımız, aşk ilişkilerimiz, hobilerimiz ile ilgili konular ön plana çıkıyor. İlişkiler istikrarlı ve eğlenceli olacak. Bazı alanlarda değişiklik yapma fırsatı bulabilirsin.

Bu dönemde hayat enerjimiz ve sosyal hayatımız daha da canlanabilir. Hayattan daha fazla keyif almaya başlayabiliriz. Yeni hobiler edinebiliriz. Aşk hayatımız hareketlenebilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. İlişkimiz varsa partnerimizle çok eğlenceli ve hareketli bir dönem de geçirebiliriz.

Bu dönemde yeni bir krediye başvurman, miras, vergi, sigorta gibi konularda hareketlenmeler olabilir. Ancak yine de güvenliği tehlikeye atacak miktarda borç vermemeli, temkinli davranmalısın. Ayrıca uzun süredir devam eden bir alacak-verecek meselesi sona erebilir ve seni biraz rahatlatabilir.

oğlak burcu burç yorumları

Oğlak burcu 13 – 19 Temmuz haftalık yorumları

Oğlak burç yorumları: Ev ve aile konularına odaklanacağımız bir süreçtesiniz. Ebeveynlerimiz ile anlaşmazlıklar olabilir, huzursuzluklar ve tartışmalar bu döneme damgasını vurabilir. Hayatınızda radikal bazı değişiklikler oluşabilir.

Evde bir rekabet ortamı oluşabilir, aile bireyleri ile aramızda güç savaşları yaşanabilir. İlk defe tek başımıza bir eve çıkmak için adım atabiliriz. Ya da ailemizin gayrimenkul alım satımları ön plana çıkabilir. Aniden taşınma kararı alabiliriz.

Mars, aile ve kariyerle ilgili konularda da değişimlere ve gelgitlere işaret ediyor. Evde ve iş hayatında değişiklikler ve hareketlenmeler olabilir. Taşınma, tadilat ya da iş değiştirme gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Yeni bir ilişki başlayabilirsin, mevcut ilişkini gözden geçirebilir hatta sona erdirebilirsiniz. Yeniden sevebilir ya da yeniden başlayabilirsin. Korkuların esiri olmayın.

Finansal konularda iyi bir duruma sahip olmak için pes etmeden çaba harcaman gerekiyor. Maddi anlamda gelirini artırmak için mükemmel fırsatlara sahip olacaksın ve bu süreçte gelirlerin belirgin ölçüde artabilir.

kova burcu burç yorumları

Kova burcu 13 – 19 Temmuz haftalık burç yorumları

Kova burç yorumları: İki yıldan beridir yaşadığınız sorunların artık sona ermeye başladığı bir döneme giriyorsunuz. Bir iş değişikliği söz konusu olabilir. Ya da yeni iş arkadaşları ile çalışmaya başlayabilirsin.

Dışa dönük olacağımız bu süreçte iletişim kurma becerilerimiz sayesinde yeni kişilerle tanışabiliriz. İnsan iletişimine dayalı bir işte çalışıyorsanız bu durum sizlere yeni fırsatlar sunabilir. Eğitim hayatınızdaki hırsınız sizi zirveye çıkartabilir.

Çok sayıda yolculuk planlayabilir, bir anda birçok yeni projeye el atmak isteyebiliriz. Konuşma tarzımız biraz sert ve fazla direkt olabilir. Bu yüzden yanlış anlaşılabiliriz.

Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz ve komşularımız ile hareketli bir döneme giriyoruz. İletişim trafiğimiz daha da artabilir. Ailede bugüne kadar yaşamış olduğunuz sorunları karşılıklı dile getirip, hepsini tek tek çözebilirsiniz.

balık burcu burç yorumları

Balık burcu 13 – 19 Temmuz haftalık yorumları

Balık burç yorumları: Bu hafta radikal değişikliklerle karşılaşabiliriz. Maddi konularla ilgili mücadele vermek zorunda kalacağımız bir süreçten geçebiliriz. Ancak sizler çaba harcadıkça, emek verdikçe karşılığını alacaksınız. Kendimizi güvende hissetmek için çabalayabiliriz. Ancak aynı zamanda harcamalarımız da ani bir şekilde artabilir.

Hayatında kimse yoksa, uzun vadeli ilişki yaşayacağın kişiyle bu dönemde tanışabilirsin. Hamilelik haberi gelebilir. Çocuğun varsa, onunla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Eğer bir ilişkin varsa, tamam mı devam mı kararını bu dönemde alabilirsin.

Artık kendini sağlıksız duygusal bağımlılıklardan kurtarmaya ve bunu devam ettirmeye hazır olacaksın. Önümüzdeki dönemde ise nihayet yeni bir hayata geçiş yapıp sorumluluklarını artırmaya başlayacaksın.

Hangi banka ne kadar temel ihtiyaç kredisi veriyor?

İndigo Dergisi https://indigodergisi.com/2020/07/astroloji-13-19-temmuz-2020-haftalik-burc-yorumlari/


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunları kaçırmayın

Patti Smith’ten Frida Kahlo ve Diego Rivera’ya bir aşk mektubu

Frida Kahlo da her kadın gibi kurbanıydı toplumun, öteki idi. Ama köşesine çekilip acılarının öylece geçmesini beklemedi. Kendisi ile yüzleşirken aslında kadınlığı ile de...

Aman doktor, Canım doktor: August Bier

Bilim kurgu filmlerin favori tiplemesi hafif(!) kaçık bilim insanları en sevdiğim klişe karakterlerdendir. Mary Shelley’le aynı kumaştan mı dokunduk bilemeyeceğim ama bilim insanları ve...

Ataerkil bir toplumda 4 maddeyle kadınların giyimine göre takılan isimler

Ataerkil bir zihniyetin hakim olduğu dünyada tahakküm altındaki cins olan kadına da erkeklerin rol biçtiğini söylemek yanlış olmaz. Ne var ki hayatın her alanında...

Erkeğin dünyasında zincirlerini kırmış 20 kadına adanmış 20 film

Tarihte bazı kadınlar toplum yapısına sirayet etmiş cinsiyet algısını öyle zorladılar ki, bugün onlar sayesinde bir nebzede olsa daha eşit bir dünya oluştu. Bu...

Son haberler

İş Dünyasının Ekonomiye Güveni Arttı

2020 yılı Temmuz ayında mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 10,2 puan artarak 55,5 değerine yükseldi. Temmuz ayında...

SABAH Raporu:   CDS’lerde satış dalgası, dışarda kaygılı piyasalar

Corbyn’in sola çektiği İşçi Partisi’nin dümenini sağa kıran Starmer’a tepki büyük. Tabandan kopuşlar devam ediyor. Gerekçe yeni liderin Blair benzeri neoliberal politikalara geri...

Yunanistan: Türkiye ile diyalog kurmaya açığız ama tehdit altında olmaz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ülkesinin Türkiye ile diyalog kurmaya açık olduğunu ancak bunun tehdit altında yapılamayacağını söyledi.Türkiye, Meis Adası’nın güney ve doğusunda...

Frances McDormand’lı ‘Nomadland’in ilkgösterimi Venedik ve Toronto’da eş zamanlı yapılacak

Chloé Zhao’nun Frances McDormand’lı yeni filmi “Nomadland”, ilkgösterimini 11 Eylül’de Venedik ve Toronto film festivallerinde eş zamanlı olarak yapacak. FilmLoverss’ın Deadline’dan aktardığı habere göre,...

İşKur verileri  işsizlik Haziran’da yüksek seyredecek diyor

Almanya, BM’nin Libya’ya yönelik silah ambargosu kararını denetlemek için İrini misyonu kapsamında Libya açıklarına asker gönderecek. Almanya, Libya’da çatışan taraflara yasa dışı yollarla silah...