Astrolojik göstergelerle İstanbul seçimi

0


23 Haziran Pazar günü tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçimleri yapılacak. Bu seçimleri sema iyi mi etkileyecek? Meşhur astrolog Dinçer Güner seçim gününün ve İstanbul’un kurum tarihinin haritasını inceledi. İşte haritaların göstergeleri…

Merhaba Dostlar,
31 Mart 2019’da meydana getirilen mahalli seçimlerin İstanbul’da iptal edilen kısmı, 23 Haziran Pazar günü tekrardan yapılacak. Hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde artık bu seçim tekrarı, bir tek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başkan seçmekten ziyade, adeta 2023 senesinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin genel provasına dönen bir havası var sanki.

Çığ benzer biçimde büyüyen bu atmosferde ilk kez Türkiye’de İstanbullu vatandaşların oy kullanımı için, kent dışındaki belediyeler, dinlence beldeleri bilhassa toplumsal medya üstünden seçmenlerin tatile gelmemesi için çağrılarda bulunurken, birçok hava yolu şirketi de o gün yapılmış olan bilet rezervasyonlarını parasız iade yada değişim hakkı tanıma sonucu aldı. Ve hatta bunun yanında birçok dernek, kurumsal yapılanma ve bilhassa şahıslar gönüllü olarak oy kullanmaya yetkisi olan seçmenlerin İstanbul’a gidiş dönüş harcamalarını karşılamaya hazır olduklarını da duyurdular. Ve hatta İstanbul turizminin en yoğun olduğu o dönemde bile birçok otel 23 Haziran günü mekanlarında parasız konaklama yapılabileceği doğrultusunda açıklamalar yaptılar, halletmeye devam ediyorlar. Toplumsal anlamda bu denli önemsenen bu seçime hem Türkiye Cumhuriyeti’nin kurum, (zamanı olan 29 Ekim 1923  saat:20:30 Ankara) doğum haritası ve İstanbul’un kuruluşu olarak kabul edilen (11 Mayıs 0330 saat:16:00) doğum haritası üstünden 23 Haziran seçimlerini yorumlamayı uygun buldum.

İstanbul Seçim Haritası

Seçimin yapılacağı 23 Haziran günü Merkür (CHP – Ekrem İMAMOĞLU)  26 aşama Yengeç burcunda ve karşıt açısında Plüton’u görmekteyiz. Jüpiter ise (AKP – Binali YILDIRIM) 17 aşama Yay burcunda ve (Retro) geri harekette. Karşıt açısında ise Venüs bulunmakta ve Neptün’le oldukça zor bir etkileşim içinde. Destek gösterge olan Ay ise Balık burcunda yer almakta. Astrolojik ülke haritalarında 10. ev iktidarı, 4. ev ise muhalefeti anlatır. Şu demek oluyor ki buradan yola çıkarak haritada Ekrem İMAMOĞLU’nu Başak (Merkür), Binali YILDIRIM’ı ise Balık (Jüpiter-Neptün) sembolize etmekte. Seçim günü sema haritasında Merkür ve Jüpiter’in konumları, yapmış olduğu etkileşimler bunun yanında Başak ve Balık burçlarındaki yerleşimler kimin elinin daha kuvvetli bulunduğunu bizlere gösterecek. Şimdi bu göstergeleri ilkin Türkiye haritasında arkasından İstanbul’un  kurum haritası üstünden inceleyelim. Ekrem İMAMOĞLU’nun göstergesi olan Merkür Yengeç burcunda Türkiye’nin yükselen burcu ile aynı burçta durmakta ve köşe evde kuvvetli bir yerde görünmekte. Dünya astrolojisine nazaran ise ASC doğrusu yükselen Halk anlamına gelir. Ekrem İMAMOĞLU’nun halkın dilinden anlayan kontakt modelinin bu süreçte ona ciddi bir puan kazandıracağını göstermekte. Köşe evde olması da extra avantajlı. Merkür, Türkiye haritasındaki talih gezegeni olan Jüpiter ile pozitif yönde bir kontağı bulunmakta hem de Ekrem İMAMOĞLU’nun 5. evimizdeki gençlerden, kadınlardan, işçi sınıfından, memurlardan alacağı desteğe işaret etmekte. Fakat Satürn ve Merkür ile de sert bir kontağı bulunmakta. Bu da alamayacağı medya, yayıncılık, kontakt desteğini göstermekte. Ve bir kontakt kopukluğu, koordinasyon problemine işaret etmekte. Bu anlamda seçim günü ve olası oy sayımında kontakt ağında aksaklıklar olabilir. CHP ve İmamoğlu’nun bu duruma bilhassa dikkat etmesinde yarar var.

Haritaya Binali YILDIRIM’ın göstergeleri üstünden bakarsak Jüpiter, kuvvetsiz bir pozisyonda durmasına yol açan 6. evde bulunmakta, soyluluk kaybetmiş olduğu geri harekette ve hayal kırıklığını ifade eden Neptün ile de sert bir kontağı bulunmakta. Bu da Binali YILDIRIM’ın  bu seçim sürecinde güç kaybedeceğini ve umduğunu bulmakta zorlanabileceği bir netice ile karşılaşabileceğini göstermekte. Destek gösterge olan Ay ise o gün Balık burcunda Neptün ile yan yana. Ay’ın bilhassa Neptün ile birlikte iktidarı temsil eden alanda yer alması, duygusal karmaşa, hayal kırıklığı enerjisini arttırdığı benzer biçimde, şike içeren bir ekip mevzuları ve Neptün’ün temsil etmiş olduğu skandal içeren birçok meselelerin de ortaya atılabileceğini göstermekte. Fakat Ay’ın bu alanda olması o gün atmosferi daha oldukça Binali YILDIRIM’ın yöneteceğini göstermekte. Seçim günü Mars da seçmeni gösteren Yengeç (yükselen) tarafında bulunmakta. Seçim günü seçmen gerilmiş, sinirli, patlamaya hazır ve öfkeli bir halde olacağı oldukça açık. Bilhassa her iki parti temsilcilerinin seçmeni strese sokacak, kutuplaştıracak durumlara kesinlikle mahal vermemesi gerekiyor, bu mevzuda hakkaten oldukça dikkatli olmaları gerek. Zira transitteki Mars, pek de masum, barışçıl, uyumlu bir Mars’mış benzer biçimde durmamakta. Mars’ın karşıt açısında ise Satürn ve Plüton’un yer alması bizlere, seçim süreci ve gününün dikkatli yönetilmediği taktirde olanın halka olacağını anlatmakta. O nedenle, baskı, denetim, hiddet, galeyana getirme..vb durumlara oldukça dikkat edilmesi, her türlü provokasyona karşı dikkatli olunmalıdır. Şundan dolayı bu anlamda harita o gün halkın rahatlık ve mutluluğunun, her şeyden önemlisi güvenlik duygusunun zedelenmeye oldukça açık bulunduğunu bizlere anlatmakta.

İstanbul Müessese Haritası

Toparlamak gerekirse, Türkiye haritası üstünden Ekrem İMAMOĞLU’nun, Binali YILDIRIM’a nazaran oldukça büyük bir avantaja sahibi bulunduğunu görmekteyiz. Bu aşamada, analizimizi İstanbul’un kurum anının haritası üstünden yaptığımızda; İstanbul’un burcunun Boğa, yükseleninin Terazi ve Ay burcunun ise Aslan burcu bulunduğunu görmekteyiz. Seçim gününün sema haritasını İstanbul’un haritası üstüne yerleştirdiğimizde, Ekrem İMAMOĞLU’nu sembolize eden Merkür haritanın tepe noktası dediğimiz alana düşüyor. Tepe noktası doğrusu MC bilhassa yöneticileri sembolize eder. Bu da bizlere Ekrem İMAMOĞLU’nun oldukça kuvvetli olacağını anlatmakta. Binali YILDIRIM’ın göstergesi olan Jüpiter ise 3. evde, düşük bir evde fakat tüm ulaşım, kontakt ağını elinde tuttuğunu göstermekte. Netice olarak, İstanbul’un kurum haritası üstünden mevzuyu toparlamak gerekirse Ekrem İMAMOĞLU astrolojik göstergeler açısından Binali YILDIRIM’a nazaran oldukça daha avantajlı görünmekte.

Hayatta seçimlerimiz bizi iyi mi bir insan olduğumuzu, kim olduğumuzu gösterir. Bu yüzden de seçimlerimiz oldukça değerlidir. Seçimlerimizi yaparken sevginin, birlik ve beraberliğin, ne kadar kıymetli bulunduğunu unutmadan yapmalı ve vatandaşlık hakkımız olan OY kullanma hakkımızı sonuna kadar kullanmamız icap ettiğini unutmamalıyız!
Dinçer GÜNERCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here