Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

‘Atiye’ setindeki ölüm haberine yapım şirketi ve oyunculardan açıklama

Sinema 11 Nisan, 15:05'de eklendi


Netflix’te yayımlanacak olan “Atiye” (The Gift) adlı dizinin setinde çalışan Hasan Karatay’ın sette geçirdiği kaza sonucu yaşamını kaybetmesi üstüne yapım şirketi OG Medya’dan ve dizide rol alan oyunculardan izahat geldi.

Dizinin setinde boya yapmak için çıkmış olduğu merdivenden düşerek yaşamını yitiren Hasan Karatay’ın amcası Bektaş Karatay, yeğeninin sigortasız çalıştığını belirtmişti.

Yapım şirketi OG Medya, medyaya yansıyan haberlerin yanlış bulunduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimizin yapımcılığını üstlendiği ‘Atiye’ dizisinin dekor hazırlıkları esnasında gerçekleşen kazanın peşinden hastaneye kaldırılan Hasan Karatay’ın yaşamını kaybetmesini derin bir üzüntü ile karşılıyoruz.

Medyaya yansıyan, bizi de derinden üzen elim kaza ve acı yitik sebebiyle; bir ekip gerçek dışı haberler yapılarak cemiyet yanlış bilgilendirilmektedir.

Tüm şeffaflığıyla hukuki sürecin tamamlanmasının peşinden kamuoyuna lüzumlu izahat yapılacaktır.

Bu talihsiz kaza ve acı yitik sebebiyle, Hasan Karatay’ın ailesine, ve dostlarına başsağlığı diliyoruz”

Dizinin başrol oyuncularından Beren saat şunları söylemiş oldu:

“Şahsen tanışmamıştık hemen hemen fakat bugün ailenin kadınlarının ağıtlarından tanıma fırsatım oldu seni Hasan. ‘Oralar görünmez’ denilse de, boyadığın duvarların kenarlarını titizlikle tamamlamak isterken başına gelmişti bu kaza. Gene güzel bir yürek, gene zamansız bir veda. Biz kenarı, köşesi senin hayal ettiğin kadar kusursuz bir iş çıkarmak için çalışmaya devam ediyor olacağız. Işıklar içinde uyu..”

Dizinin bir öteki başrol oyuncusu Metin Akdülger ise şu açıklamada bulunmuş oldu:

“Hasan’ı yakından tanıma fırsatım olmadı, biz aynı iş için birlikte ter döken iş arkadaşlarıydık bir tek. Bu gün Hasan’ın ailesini, sevenlerini ve gerçek dostlarını gördüm. Onlara kalbimden sabır dilemekten başka elimden bir şey gelmedi. Hiçbir işin bir insanoğlunun canından ve ailesi ile arkadaşlarının gözyaşlarından daha kıymetli olmadığını bir kere daha hatırladım.

İşini saygıyla ve güzel yapmak için kendini feda edenleri unutmadığımız, yaşamın ve ruhun diger tüm maddi, içsel dünya işlerinden daha kıymetli bulunduğunu hatırladığımız bir Dünya arzuluyorum hepimize. Ruhun ışık olsun, refah bulsun Hasan kardeş.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.