19 C
İstanbul
Salı, Mayıs 11, 2021
spot_img

Avrupa’da toplam 15 milyon, Doğu Avrupa’da 5 milyondan fazla COVID-19 vakası var
Bütün dünyada yükselişe geçen COVID-19 henüz yavaşlatılabilmiş değil. Reuters’ın hazırladığı bir rapor da bu gerçeği gözler önüne seriyor. Rapora göre Avrupa’daki hükümetler artan vakaları dizginlemek için önlemler alırken bölgedeki toplam vaka sayısı 15 milyonu geride bıraktı. Doğu Avrupa alt bölgesindeki COVID-19 vakalarının sayısı Cumartesi günü 5 milyonu geçti.

Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Moldova, Romanya, Rusya, Slovakya ve Ukrayna’yı kapsayan bölge, Avrupa’da rapor edilen en yüksek COVID-19 vakası sayısına sahip.

Doğu Avrupa, geçen hafta ortalama olarak tek bir günde 82.000’den fazla vaka bildirirken, buna ortalama olarak günde 1.500’den fazla ölüm eklendi. Dünyada en çok vakaya sahip ilk 20 ülke arasında Rusya, Polonya ve Ukrayna yer alıyor.

Avrupa şimdiye kadar 15 milyondan fazla COVID vakası bildirdi ve bu da onu en fazla vakaya sahip bölge haline getirdi. Reuters’ın raporuna göre, Latin Amerika’dan sonra bölgelere göre dünyanın ikinci en yüksek seviyesi Avrupa’da 346 binden fazla ölüm kaydedildi.

Kaynak: Reuters

İndigo Dergisi https://www.gazeteruzgarli.com/avrupada-toplam-15-milyon-dogu-avrupada-5-milyondan-fazla-covid-19-vakasi-var/


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler