Bayramda hava sıcaklıkları artacak!

0

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bayramda hava durumuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bayramda hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artacağı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu; Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu’nun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre:

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimlerde yer yer kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Kıyı Ege, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu’nun doğusunda kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

 

 

BÖLGELERDE HAVA

 

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

arçalı, doğusu yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı, kuzey ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl ve Iğdır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here