Ana SayfaHaberlerDünyadanBeckham sıtmayla mücadele için...

Beckham sıtmayla mücadele için ‘yaşlandı’

Kariyeri kadar görüntüsüyle de ünlü olan İngiliz eski  futbolcu David Beckham, sıtmayla mücadele kampanyası için dijital olarak 70’li yaşlarına getirildi.

hakkında Beckham sitmayla mucadele icin ‘yaslandi Beckham
Fotoğraflar: Malaria Must Die

‘Sıtma Sona Ermeli’ kampanyası için 30 yıl kadar yaşlandırılan yıldız videoda sıtmanın olmadığı bir gelecekten sesleniyor.

Milyarlarca ölüme neden olan bir hastalığı, insanlığın en eski ve ölümcül düşmanını yendik. Sıtmayı bitirdik” diye başlayan videoda Beckham dünyanın diğer hastalıkları da yenmek için artık daha güçlü olduğunu söylüyor.

Günümüze geri dönerek devam eden videoda Beckham bir baba olarak her iki dakikada bir çocuğun sıtmadan ölmesi nedeniyle duyduğu üzüntüyü anlatıyor.

Beckham dünya liderlerine hastalığın bitirilmesi için çağrıda bulunuyor.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan sıtma nedeniyle her yıl çoğunluğu beş yaşından küçük çocuklar olmak üzere 400 bine yakın insan ölüyor.

Sivrisinek ısırması sonucu bulaşan bir parazit hastalığı olan sıtma özellikle Sahra altı Afrika’da yaygın.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

2014’ün en komik 20 fotoğrafı

Paylaşım sitelerine birbirinden komik fotoğraflar yağarken bunlar arasında en çok beğendiklerimizi...

Türkiye sinemasında canlandırdıkları karakterlerle filmlerin önüne geçen 10 oyuncu

Bazen bir filmi muhteşem yapan yönetmenden öte oyuncudur.  Sinema tarihinde bunu başarabilen...

Araç bahar bakımı nasıl olmalı?

Araçlarda bahar bakımı nasıl olmalı? Kış aylarında artan yağışlar, zorlaşan yol koşulları, hava kirliliği ve nem oranlarının artması araçların yıpranmasına ve performansının düşmesine neden oluyor. Bu durum bahar aylarında araçların birtakım bakım, onarım ve kontrollerini beraberinde getiriyor.

Tartışı-Yorum

Yarasa

İtiraf ediyorum ben bir kuklayım! Konuşan, tüketen, üreten, düşünen ama daima uyuyan bir kukla.                              ...

Lale Devri ne zaman bitecek?

Ghislaine de Busbecq Kanuni Sultan Süleyman’ın armağanı olan ilk lale soğanlarını Avrupa’ya tanıttığında belli ki tarihin ilk büyük spekülasyon balonuna neden olacağını tahmin edememişti. Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya 1600’de LALE 2015’te...

İsmail Beşikçi: Ahmet Ümit’in yeni kitabı Elveda Güzel Vatanım’da İttihatçılar…

15 Haziran 1926’da, Mustafa Kemal’e karşı gerçekleşen İzmir suikast teşebbüsü, eski İttihatçılara yönelik bir politikanın yaşama geçmesini gündeme getirir. Eski ittihatçılar, izlenmekte, tutuklanmakta, kaçırılmakta, yok edilmektedir. İstanbul’da bu politika...