Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

BEDAŞ’tan genç işsizlik sorununun çözümüne destek

Ekonomi 19 Mayıs, 12:39'de eklendi


Türkiye’de genç işsizlik problemininin çözümüne destek olmayı hedefleyen BEDAŞ’ın çalışanlarının yüzde 62’sinin yaş aralığının 18-35 olduğu açıklandı. Firmanın yönetim kadrosunda averaj yaş ise 38 oldu.

Türkiye’de genç işsizlik problemininin çözümüne destek olmayı hedefleyen Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), ekibini genç çalışanlardan meydana getirmeye ağırlık veriyor. Meydana getirilen bilgilendirmede; Mayıs 2019 itibarıyla 732 kişiyi istihdam eden BEDAŞ’ta 18-35 yaş arasındaki çalışanların oranı yüzde 62 benzer biçimde oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmış durumda. Yönetimde de gençlere fırsatlar sunan BEDAŞ’ta yönetim ekibindeki yaş averajı 38’lerde olduğu açıklandı. Ek olarak; 2019 senesinde da yeni istihdam meydana getirmeye yönelik emek harcamaları devam eden şirket, teknik saha ekiplerinde ağırlıklı olarak yeni mezunlara öncelik vereceği açıklandı.

BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit: “Yeni mezunlara daima kapımız açık” 
Elektrik dağıtımında nitelikli insan gücünün önemine dikkat çeken BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, gençlere hem eğitim hem de istihdam anlamında destek olmaya çalıştıklarını dile getirerek, “Bu aşamada bizlere de büyük mesuliyet düşüyor. Sektörümüzün nitelikli elemana, gençlerimizin işe ihtiyacı var. Şirket olarak yeni mezunlara daima kapımız açık. BEDAŞ’ta çalışanların yüzde 62’sinin yaş averajının 18-35 içinde olması bunu aslına bakarsan net olarak gösteriyor. Elektrik dağıtım sektörü her ne kadar adam ağırlıklı bir sektör olarak görülse de bizim hanım çalışanlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Çalışanlarımızın yüzde 20’sini hanımefendiler oluşturuyor” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. (İHA)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.