Ana SayfaHaberlerDünyadanBeş aydır tedavi gören...

Beş aydır tedavi gören sağlık çalışanı ‘corona’ nedeniyle ellerini kaybedebilir

Amerikalı sağlık çalışanı Rosa Felipe beş aydır hastanede Covid-19’la mücadele ediyor. Felipe solunum cihazına bağlı kaldığı dönemde gelişen pıhtılaşma nedeniyle ellerini kaybedebilir.

hakkında Bes aydir tedavi goren saglik calisani ‘corona nedeniyle ellerini kaybedebilir aydır
Fotoğraflar: CNN

41 yaşında iki çocuk annesi Felipe’ye Covid-19 teşhisi mart ayında konuldu. O zamandan beri hastanede Miami’deki Jackson Memorial Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyor.

15 yıldır EEG teknisyeni olarak çalıştığı hastanede hemen hemen her bölümden hastayla ilgilendiği için muhtemelen görev sırasında virüsü kaptığını düşünüyor.

Altta yatan iki hastalığı, diyabet ve astım, hastalığı ağır geçirmesine neden olmuş. Doktolar entübe etmek zorunda kaldığında ölürse diye çocuklarına mektup bırakmış.

CNN muhabiri Randi Kaye görüntülü arama aracılığıyla görüştüğü Felipe iki ayı solunum cihazına bağlı olarak geçirdi.

Bu, hayatını kurtarsa da şimdi başka bir sorunla karşı karşıya. Solunum cihazına bağlıyken elinde kan pıhtılaşmaları geliştirdiği tahmin ediliyor. Oksijen ve kan dolaşımından mahrum kalan parmakları bu nedenle siyaha dönüştü.

Felipe’nin elleri ampute edilmek zorunda kalabilir. En iyi ihtimalle parmaklarının çoğunu kaybedecek.

hakkında 1598262688 836 Bes aydir tedavi goren saglik calisani ‘corona nedeniyle ellerini kaybedebilir aydır

Ailesi Felipe’nin kurtulamayacağını düşünerek cenaze töreni için planlar bile başlamış. Ona devam etme gücü veren, martta hastaneye yatırıldığından beri görmediği çocuklarını tekrar görme isteği olmuş.

Beş aydır hastane odasında yalnız kalan Felipe arada aklına karanlık düşünceler geldiğini kabul ediyor. Şimdi ise hayatın güzelliklerine odaklanıp çocuklarını göreceği günü bekliyor.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili dehşet verici 25 bilgi

Nükleer santrallere neden karşı çıkmalıyız? Mersin'de yapılan Akkuyu Nükleer santrali nedir,...

Dünyanın en güzel 15 sokağı!

Molyvos, Midilli, Yunanistan Bonn, Almanya Stockholm, İsveç Washington Dc, Amerika Valencia, İspanya Cullinan, Güney Afrika Tayvan Nafplio, Mora,...

Bitcoin’de mum formasyonları ve anlamları

Bitcoin ve kripto paralarda fiyat hareketlerini doğru veya doğruya yakın tahmin etmek piyasada kazanmak için en önemli aşamalardan biridir. Bitcoin ve altcoin fiyat hareketlerinde sıklıkla kullanılan mum formasyonları ve fiyat akış hareketlerini derledik.

17 Fotoğrafla bitmeyen savaşların muhabiri Robert Capa kimdir?

Savaşın fotoğrafı dendiğinde kaçınılmaz olarak ilk akla gelen isin Robert Capa...

Tartışı-Yorum

Doğu’nun Boşaltılan Ruhu ve IŞİD

Faruk İşbilen - Tartışı-Yorum İnsanı bir kukla gibi düşünürsek onu hayat kazandıran ipler vardır. Bu ipler sağlık, madde ve ruhtur. İnsanı bu üçü ayakta tutar. İlk çağlarda insanları yok etmek...

Levent Ünsaldı “Söz ve eylemin anlaşmalı boşanmasına dair…”

Yetkin ve seçkin akademik kadrosu ve çağın gerektirdiği tüm teknolojik olanaklarla donatılmış Üniversitemiz, bilim ışığının gençlere ulaştırılmasında ve ülkemizin aydınlık nesillerinin yetiştirilmesinde tarihi ve vazgeçilmez bir duraktır…   Öğrenci İşlerinde bir gün… -...

Levent Ünsaldı “Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!”

2 göbek öncesinden nenemin o gün, samanlıkta kiminle seviştiğini bilmiyorum ki! Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum! Bizim peder eski asker, emekli albay, Kıbrıs gazisi kendisi. İyi bir askermiş… Pederin...