Bir ay geride kaldı, 8 işçiye hala ulaşılamadı!

0
Bir ay geride kaldı,8 işçiye hala ulaşılamadı!
Bir ay geride kaldı,8 işçiye hala ulaşılamadı!

Türkiyeyi sarsan son maden facialarından Karaman’ın Ermenek İlçesindeki maden faciasının 31’inci gününde, mahsur kalan 8 işçiye ulaşma çalışmaları sürüyor. Mahsur kalan madencilerden 10’unun cansız bedenleri daha önce çıkarılmıştı. 8 işçiye ise hala ulaşılamadı.

 

Ermenek İlçesinde maden faciasının 31inci gününde, mahsur kalan 8 işçiye ulaşma çalışmaları sürüyor. Mahsur kalan madencilerden 10unun cesetleri daha önce çıkarılmıştı.

Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkiinde Has Şekerler Madencilik Şirketine ait linyit ocağında, yakındaki eski ocakta biriken suyun 28 Ekim Salı günü saat 12.15de basması sonucu 34 işçiden 18i mahsur kaldı. İşçilerden 2sinin 6 Kasım, 2sinin 17 Kasım- 6sının da 18 Kasım günü cesetleri çıkartıldı.

Mahsur kalan şef Recep Çiloğlu ve işçiler Kamil Yaman, Ömer Cansu, Hüseyin Gültekin, Mehmet Baha, Mehmet Özcan, Hasan Tuncer ve Ali Haznedara ulaşma çalışmaları aralıksız sürüyor. AFAD, 1939 metrelik madenin yüzde 87sinin tarandığı ve yüzde 13lük bölümde arama çalışmaların devam ettiğini belirtti.

DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here