‘Bir çocuğun kolundan tutup fırlattım’

0

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eşinin yerine öğretmen olduğu bir günü anlatırken skandal sözlere imza attı.

 

Öğretmenliğin ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalışan eski Bakan Binali Yıldırım skandal bir itirafta bulundu. Yıldırım, öğretmen olan eşinin yerine girdiği bir derste ilkokul öğrencisini kolundan tutup fırlattığını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, 4. Olağan Kongresi’ni düzenleyen hükümet yanlısı Eğitim-Bir-Sen‘in etkinliğine katıldı. Kongrede yapılan konuşmaların ardından kürsüye gelen AKP İzmir Milletvekili Yıldırım, okul dönemi ile anılarını anlattı. Yıldırım’ın eşinin yerine derse girdiği anısını anlatırken söylediği sözler tepkilere neden oldu.

Üniversiteye başladığı dönem evlendiğini ve eşinin öğretmenlik yaptığını belirten Yıldırım o anısını şu sözlerle anlattı:

“Ben üniversite eğitimi görürken evin geçimini eşim üstlendi. Bir gün hasta oldu ve onun yerine derse benim girmemi istedi. Ben de mühendis adayıyım, ilkokul birinci sınıf zaten çok kolay dedim. Derse girdim ama göz gözü görmüyor, birbirlerinin üzerine çıkanlar, sırada zıplayanlar, şaşkına döndüm. Bir iki bağırdım hiç oralı olan yok. Derken sinirlendim birinin kolundan tuttum fırlattım. Bir anda sınıfta bir sessizlik herkes işin farkına vardı. Sonra çıktım eve geldim. Müdür, ’Hocam sen beyini okula gönderme, dersler boş geçsin’ demiş. Öğretmenlik sabır isteyen bir iş. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Yıldırım’ın öğretmen olmamasına karşın derse girebilmesi ise tartışmalara neden oldu.

 

Kaynak:Birgün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here