Bir Kurt Cobain biyografisi

0


Ölümünün 25. senesinde efsanevi rock yıldızı Nirvana’nın solisti Kurt Cobain üstüne yazılmış en kapsamlı yaşam öyküsü kitabı, Mert Doğruer çevirisiyle raflarda…

Kurt Cobain’in Nisan 1994’te kendi yaşamına son vermesinin üstünden 25 yıl geçti. Kendisinin bu sonucu, kısa, hiddet dolu fakat esin verici hayatıyla paralel bir sondu. Tecrübeli müzik yazarı Charles R. Cross bu sıradışı hikâyesinde sanatının hem büyük şöhretini hem de onu yıldıran ıstırabı anlatırken, kendisine duyduğu derin şefkati Seattle müzik sahnesi ile alakalı geniş informasyon dağarcığıyla birleştiriyor.

Dört yüzün üstünde mülakata; dört senelik araştırmaya; Cobain’in yayımlanmamış günlüklerine, şarkı sözlerine, aile fotoğraflarına ve oldukca sayıda belgeye dayanarak yazılan Cennetten de Ağır, Cobain’in Washington eyaletindeki Aberdeen kenti civarlarında, bir karavanda geçen çocukluğundan yola çıkıyor ve şöhrete, başarıya, bir kuşağı kendine fanatik bırakışına kadar uzanıyor.

Charles R. Cross bu yeni baskıdaki önsözünde bizlere Kurt Cobain’in ölümünden sonrasında hakkında ortaya çıkan şeylerle beraber, bu kitap özelinde kendi yaşadıklarını da sunuyor.

Yazar: Charles R. CROSS / Çeviren: Mert DOĞRUER / Tür: Yaşam öyküsü / Yayım Zamanı: Nisan, 2019 / Sayfa Sayısı: 440 / Fiyat: 39,50 TL (KDV’den muaftır)CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here