Ana SayfaHaberlerDünyadanBitcoin 23 bin doları...

Bitcoin 23 bin doları aşarak yeni rekor kırdı: ‘Yüksek talep görmeye devam edecek’

Sanal kripto para birimi Bitcoin 20 bin dolar barajını dün ilk kez geçtikten sonra yatırımcıların artan ilgisiyle bugün yüzde 10.5 artışla yeni rekor seviye olan 23 bin 655 dolara yükseldi.

hakkında Derin internette uyusturucu baskini 200 bin dolarlik Bitcoin bulundu aşarak
Fotoğraf: Reuters

Daha sonra kazanımlarını yüzde 6.8’e azaltan Bitcoin, yıl başından bugüne kadar yüzde 220 değer kazandı. Sanal para birimi hızlı kazanç yolu ve enflasyona karşı kalkan olarak görüldüğü için son dönemde büyük yatırımcıların da ilgisini çekti.

Para arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin bazı yatırımcılar tarafından bu haliyle enflasyona karşı doğal bir kalkan olarak görülüyor.

Deutsche Bank analistleri yayınladıkları analiz notunda, şunları paylaştı: “İtibari paraların sürekli değerinin düşmesinden dolayı alternatif para birimleri için bir arayış olacaktır. Görünen o ki, Bitcoin yüksek talep görmeye devam edecek.”

Sanal para birimi Bitcoin geleneksel varlıkların çoğundan daha az regüle edilmiş olsa da, kurumsal yatırımcılar piyasa altyapılarının daha iyi hale gelmesi sonrasında kripto para birimlerine karşı kuşkularını azaltmaya başladı.

Bu yıl online ödeme sistemi şirketi PayPal kripto para piyasasına girerek, şirketin online cüzdanlarıyla müşterilerinin Bitcoin ve diğer sanal paraları alıp satmalarına ve elde tutmalarına olanak sağlama kararı almıştı.

Daha küçük çaplı kripto para birimi olan Ethereum da Bitcoin’le paralel şekilde artarak yüzde 1.75 artış gösterdi.

Bitcoin üç yıl sonra ilk defa 19 bin doları gördü

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Karavan tatili için 6 kış rotası

Türkiye’de yani tatil anlayışının merkezindeki karavan tatili, yazın aksine kışın da yapılabilmesiyle tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Eski batı tarihini yansıtan 18 karakalem çizimi

Batılı sanatçı Brenda Murpy fevkalade ayrıntılı çizimleriyle hayrete düşürüyor, çok güçlü...

2014’ün en iyi 20 filmi

Dünyanın en başarılı sinema dergilerinden Sight & Sound, her yıl seçtiği...

Vietnam ve fotoğraf

Vietnam'ı merak edenler için Vietnam merkez kıyısında bulunan Hoi An antik...

Tartışı-Yorum

“Nasıl Olacak?” 25 Kasım’da sahneleniyor!

İki genç yönetmen, Ümit Anaç ve Berke Yüksel'in genç bir kadroyla hayat verdiği Tiyatro 8 ANKARA, sekizinci yaşına giriyor. Yeni sezona çok farklı tarzda kurgulanmış bir oyunla başlayan ekip,...

Levent Ünsaldı “Söz ve eylemin anlaşmalı boşanmasına dair…”

Yetkin ve seçkin akademik kadrosu ve çağın gerektirdiği tüm teknolojik olanaklarla donatılmış Üniversitemiz, bilim ışığının gençlere ulaştırılmasında ve ülkemizin aydınlık nesillerinin yetiştirilmesinde tarihi ve vazgeçilmez bir duraktır…  Öğrenci İşlerinde bir gün…-...

İşini hakkıyla yapmak seküler bir namus yeminidir

Barış Ünlü’nün bugün davası vardı, Ankara Adliyesinde, DTCF’nin tam karşısı; çok farklı dönemlerin mimari anlayışını yansıtmakla beraber her ikisi de olabildiğince “çatık kaşlı”. Sosyoloji bölümünün eski dersliği, 433 diye...