Ana SayfaHaberlerEkonomiBluedot Business: Yerli girişim...

Bluedot Business: Yerli girişim Bluedot’tan işletmelerin elektrikli araçlardan gelir elde edebileceği yeni iş modeli

hakkında Bluedot Business Yerli girisim Bluedottan isletmelerin elektrikli araclardan gelir elde araçlardan

Türkiye’deki e-mobilite sektörünün önde gelen girişimlerinden Bluedot ile elektrikli araçlar hakkında uçtan uca danışmanlık hizmeti veren şirketi E-Garaj; müşteri odaklı, çevik ve dijital bir elektrikli araç şarj çözümü için bir araya geldi.

Bluedot, elektrikli araç kullanıcılarının konumlarına en yakın şarj ünitelerine ulaşmasını, rezervasyon ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan online bir platform. Aynı zamanda şarj ünitesi sahiplerinin sahip oldukları üniteleri haritada göstererek paylaşımlı gelir modeli ile gelir elde etmesine de olanak tanıyor. Elektrikli araç sürücülerine sunduğu çözümüyle farklı ülkelerde binlerce sürücünün gündelik hayatına dokunan Bluedot, dijital ve kolay ulaşılabilir bir elektrikli şarj altyapısı kurarak e-mobilite sistemini sürdürülebilir kılmak istiyor.

İşletmeler için elektrikli araçlardan gelir elde etme modeli

Bluedot Business ile elektrikli araç sektöründe dinamik ve müşteri odaklı premium hizmeti herkese ulaşılabilir yapmayı hedefliyor. Bu sayede restoran, kafe, otel, spor salonu gibi pek çok farklı işletme, elektrikli şarj ünitelerini Bluedot mobil uygulamasina entegre edebilecek ve Bluedot App içerisindeki elektrikli araç sahiplerine çok daha kolay ulaşılabilecek. İki farkli hizmet paketi ile CaaS (Charging as a Service) modeli ile Dunyadaki rakiplerinden cok farkli bir hizmet veriyor.

hakkında Bluedot Business Yerli girisim Bluedottan isletmelerin elektrikli araclardan gelir elde araçlardan

E-Garaj, Türkiye’nin ilk elektrikli araçlar hakkında uçtan uca danışmanlık hizmeti veren şirketi olarak elektrikli araçlara dair yazılım, donanım, şarj ekipmanı, servis, bakım, otomobil alimsatim ve teknik destek sağlıyor. Bluedot ve E-garaj, gerçekleştirdikleri partnerlikle Türkiye’deki elektrikli araç farkındalığını artırmak ve gittikçe artan şarj ünitesi talebine kolaylıkla entegre olabilecek dijital bir platform sunmayı hedefliyor.

Girişimin kurucu ortaklarından Ferhat Babacan, ​”Bluedot ve E-garaj işbirliği, Türkiye’de son yıllarda başlayan ve gelecek yıllarda etkisini arttıracak e-mobilite için dijital bir altyapı niteliğinde. Partnerlik kapsamında Türkiye’de yeni nesil bu deneyime öncü olmaktan ve elektrikli araba servis ve şarj ünitesi operasyon lideri E-Garaj’a hizmet vermekten heyecan duyuyoruz.” diye ekliyor.

Partnerlik ile tüm işletme ve elektrikli araç sürücüleri, enerji kullanımlarını verimli bir şekilde yönetebilecek. Bu süreçte bugün ve gelecek nesiller için daha yeşil bir topluma katkıda bulunmalarına olanak sağlayacak önemli adımlar atılacak. Partnerlik kapsamında 10 ay içerisinde, elektrikli araç ekosistemine bine yakın yeni şarj ünitesi katmak hedefleniyor.

Bluedot, gelecekte de yeni partnerlikler ile elektrikli araç sektöründe mavi enerjiyi yaymaya devam etmeyi planlıyor.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Daha önce hiç görmediğiniz 27 tarihi fotoğraf

Tarihin derinliklerinden çıkan fotoğraflar bazı zamanlar tarih kitaplarından bile daha değerli...

40 çalışmasıyla İngiliz grafiti sanatçısı Banksy

Banksy Erdoğan grafitisini Londra duvarlarına işledikten sonra Türkiye'de Twitter'da gündem oldu....

25 fotoğraf üstü yazıyla Tuncel Kurtiz

Tuncel Kurtiz… Türkiye sinemasının dev çınarı… Daha dün “Ben halkın sanatçısıyım”...

İngilizce öğrenmek için 10 harika dergi

Dergiler hayatımızda önemli bir yere sahip bilgi gölleridirler. Günlük olayları öğrenebileceğimiz...

Tartışı-Yorum

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...

Alice’ten zuhur eden Distopya mukaddimesine!

Kadir Yıldırım Sevgili gündüz; Dünya hayal ettiğim kadar harika değil. Senin gölgenin altında günah işliyorlar. Baş ucunda, beyaz pamuktan bir sehpa gibi uzanan bulutların altı karanlık.  Sevgili gündüz;Dünya hayal ettiğim kadar harika değil.Senin gölgenin...

Bir seçim klasiğine “Ünlemsel Merhabalar”

Tartışı-Yorum / Nihat Duru Seçimi seçim şarkısı ve bolca benzin israfı sanıp iğrenç şarkılarını baslı hoparlörlerle milletin kulaklarına dayayan iyi gün dostu siyasetçilerimize merhaba! ‘Çalıyor ama çalışıyor da’ diyecek kadar zihniyeti...