Boğa burcunda Yeni Ay Türkiye ve dünya gündemi

0


5 Mayıs günü Boğa burcunda Yeni Ay meydana gelecek. Bu Yeni Ay’a Neptün destekleyici kontak kurarken Menkar durağan(durgun) yıldızı da etkin bir halde rol oynayacak. Peki bu Yeni Ay dünya ve Türkiye gündemini iyi mi etkileyecek? İşte yanıtı…

Merhaba Dostlar;
5 Mayıs Pazar günü Boğa burcunun 14. derecesinde Yeni Ay meydana gelecek. Bu Yeni Ay’a Neptün destekleyici kontak kurarken Menkar durağan(durgun) yıldızı da etkin bir halde rol oynayacak. Şimdi bu Yeni Ay’ın Türkiye ve Dünya gündemindeki etkilerine göz atalım.

Boğa burcu dünya astrolojisine gore bankalar, para, iktisat, ziraat, toprak, sanat, tecim, borsa, finans kurumları, sigorta, müzisyenlerle ilgilidir. Bu Yeni Ay sürecinde dünyada para piyasalarındaki negatif hareketlilik göze çarpabilecektir. Ekonomik hafifçe bir dalgalanma, ekonomiyi elinde tutan şahıs ve kurumlardan piyasayı etkileyecek çarpıcı açıklamalar olabilir. İşin içinde Menkar durağan(durgun) yıldızı olduğu içinde ziraat ürünlerinde bereketsizlik, ziraat ve çiftçilerle ilgili zorlayıcı haberler, mühim hırsızlık vakaları gündeme gelebilir. Bu Yeni Ay sürecinde, Yeni Ay’a Neptün’de etkili olacağından dolayı boğulmalar, deniz ile ilgili sıkıntılar, deniz merkezli depremler söz mevzusu olabilir. Gene sanatçılar, müzisyenler toplumun ilgisini çekmek için yardım konserleri ya da tepki konserleri, açıklamalar söz mevzusu olabilir.

Türkiye açısından incelediğimizde ise; bu Yeni Ay Türkiye haritasında, 11. evine denk düşmektedir. Dünya astrolojisine gore 11. ev, borsa, kar, işletme, emtia borsası, kanun yapıcılar, kent meclisi, insanların isteği, parlamento, meclis, ulusal servet, siyasal partiler, toplumsal gruplar, borsa ve gömü anlama gelir. Demek ki bu Yeni Ay ülkenin daha fazlaca para ile ilişkilerine tesir edecek parasal meseleler, parasal mevzular gündemde olacak. Türkiye haritasında, talih noktasının tam karşısında olacak bu Yeni Ay, bilhassa ekonomik anlamda alınması olası tedbirler, faiz ve vergi oranlarındaki yapılanmalara işaret ediyor olabilir. Gene Türkiye haritasında hem Plüton hem de Uranüs ile kontakta olacak. Meclis ve kabine mevzusu gündemde olabilir. Meclis ve kabinede değişimler olması muhtemeldir.

İLGİLİ HABERMayıs ayı gökyüzü takvimiMayıs ayı sema takvimi



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here