Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü: ‘Bilet fiyatlarına yapılan zam bize danışılmadan yönetim tarafından yapıldı’

0


Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü (BÜSK), SineBU biletlerine gelen zammın kendilerine danışılmadan, Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapıldığını duyurdu.

Gelen zam ile okulun sinema kültürünün zarar gördüğünü ve SineBU’nun geleceğinin tehlikeye düştüğünü belirten BÜSK, üyelere verilen indirim sözünün de tutulamadığını aktardı.

BÜSK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından, 02.10.2019 tarihinde SineBU ve Bü(s)k’e danışılmadan bilet fiyatlarına getirilen zamlar okulumuzun sinema kültürüne ciddi zarar vermektedir ve SineBU’nun geleceği hakkında endişe yaratmaktadır.

Bu gelen zamların ardından sinema kulübü olarak biz, üyelerimize verdiğimiz indirim sözünü tutamaz hale gelerek dolandırıcı konumuna düşürüldük.

Aynı zamanda seyirci sayısına bağlı olarak alınan Eurimages fonu yeni zamlarla birlikte tehlikeye düşmüş durumda. Bu fon, salonun okula herhangi bir yük olmadan kendi sistemini devam ettirmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Destek olmak isterseniz; Sosyal medya üzerinden #sinebuhepimizin hashtagi üzerinden paylaşım yapabilir, kurumsaliletisim@boun.edu.tr adresi üzerinden bu konudaki şikâyetlerinizi dile getirebilir ve perşembe ve cuma günleri New Hall önündeki standımıza gelip imza verebilirsiniz.”

Şimdiye kadar 200’ün üzerinde öğrencinin kampanyayı imzaladığı biliniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here