Home Yaşam Botticelli’nin ‘Narlı Madonna’sı: Replika sanılan tablo orijinal çıktı

Botticelli’nin ‘Narlı Madonna’sı: Replika sanılan tablo orijinal çıktı

0

[ad_1]

İtalyan ressam Sandro Botticelli’nin 15’inci yüzyılda yapmış olduğu ‘Madonna della Melagrana’nın (Narlı Madonna) replikası sanılan tablonun orijinal olduğu ortaya çıktı.

Botticelli’nin ‘Narli Madonna’si Replika sanilan tablo orijinal cikti
Fotoğraf: English Heritage

CNN International’daki habere gore tablonun sahibi Britanya’daki ‘English Heritage’ adlı kamu kuruluşundan meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Biz 148’de meydana getirilen orijinalinin İtalya’nın Floransa kentindeki Uffizi Galerisi’nde sergilendiğini ve bizdekinin kopya bulunduğunu sanıyorduk. Sadece pigment analizi ve kızılötesi ışınlarla meydana getirilen incelemeler sonucunda bizdekinin de Botticelli’nin atölyesinden çıktığını anladık.”

İncelemeyi icra eden ekipteki English Heritage çalışanlarından Rachel Turnball, “Tekniği, kullanılan araç-gereç şeklinde unsurlar Botticelli’ye işaret ediyordu. Ulusal Galeri ve Victoria&Albert Müzesi’nden eksperlerle de değerlendirdik ve orijinal olduğu sonucuna vardık” dedi.

Seneler sonrasında orijinal olduğu anlaşılan tablo 1 Nisan’dan itibaren Britanya’nın başkenti Londra’daki Ranger’s House’ta sergilenmeye başlamış olacak.[ad_2]

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version