Britanya’da Muhafazakar Parti ‘Boris’i durdur’ kampanyası başlatıyor

0


Brexit görüşmelerinde uzlaşmaya varılamamasının peşinden Britanya Başbakanı Theresa May’in yerine geçmesi beklenen adaylardan önde gelen eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson anketlerde önde fakat Johnson’ın kendi partisi ‘Boris’i durdur’ kampanyası başlatıyor.

Fotoğraf: Reuters

İngiliz Express gazetesinde yer edinen habere gore, Tutucu Parti’de koyu bir Brexit savunucusu Johnson’un ülkenin bir sonraki başbakanı olmaması için ‘Boris’i durdur’ kampanyası başlattı.


Partinin eski lideri: Johnson sandıkta intihar anlamına gelir

Tutucu Parti’nin, Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt’ı destekleyen eski başkanı Sir Patrick McLoghlin, koyu Brexitçilerin anlaşmasız bir Brexit’e ideolojik bir halde sarılmış olmasını ‘pervasızca’ bulduğunu belirterek: “Eğer Johnson’ın istekleri güçle birleşirse bu sandıkta intihar anlamına gelir” görüşünü savundu.

McLoghlin Sunday Times’a ise şunları söylemiş oldu: “Kendimizi Brexit partisi olarak tanımlamak ve en sıkıntılı Brexit yolunu seçmek – bunu kabul etmeyecek bir meclisle yapmak – hükümetin felce uğraması ve seçmen nezdinde intihar anlamına gelir.”

Boris Johnson teyit etti: Doğal ki Tutucu Parti liderliğine aday olacağımCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here