British Airways’ten Kahire’ye ‘bir haftalık’ uçuş iptali

0


Britanya Havayolları (British Airways), Londra’dan Mısır’ın başkenti Kahire’ye yapılan uçuşları ‘bir hafta süreyle’ askıya aldı, uçuş iptali kararının nedeni ise ‘güvenlik düzenlemesi’ olarak gösterdi.

Fotoğraf: Daily Mirror

British Airways, Kahire yolcularına yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi: “Güvenlik düzenlemelerimizi dünyanın her yerindeki tüm havaalanlarımızda sürekli gözden geçiriyoruz ve daha fazla değerlendirmeye olanak sağlamak için tedbiren yedi gün boyunca Kahire’ye olan uçuşları askıya aldık.”  


Fotoğraf: Twitter

Açıklama ayrıca, yolcular ve ekiplerin güvenliğinin, şirketin önceliği olduğu belirtilerek, güvenli olmayan uçuşların asla gerçekleştirilmediği vurgulandı.

British Airways’in açıklamasında, uçuşların iptaline yol açan ‘güvenlik riski’nin ne olduğu belirtilmedi.

British Airways’in açıklamasına tepki gösteren bir yolcu, Twitter’da şöyle dedi: “Güvenlik riski. Birisi, bizim bilmediğimiz bir şeyi biliyor.”

Britanya Dışişleri Bakanlığı, dün, Mısır’a seyahat edecek olan vatandaşlarını ‘uçuşlara yönelik artan terörizm riski’ konusunda uyarmış ve ‘Mısır’dan Britanya’ya yapılan uçuşlar için ek güvenlik önlemleri uygulandığını’ duyurmuştu.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here