escort kuşadası

26.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 3, 2021

Cannes’da iki ödüle değer görülen ‘Annelerimiz’ gösterimde
[ad_1]

Bu hafta üçü yerli, altısı yabancı, dokuz film gösterime giriyor.

Cesar Díaz’ın yönetmenliğini üstlendiği “Annelerimiz” adlı film, bu hafta Başka Sinema tarafından gösterimde. Armando Espitia, Emma Dib, Aurelia Caal ve Julio Serrano Echeverría’nın rol adlığı filmde, Guatemala’da 200 binden fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan iç savaşın acıları ve karanlıkta kalan yanları anlatılıyor.

Askeri cunta sırasında militan olan babasının kayboluşundan esinlenen yönetmen Díaz, 2018’de cuntacıların yargılandığı dava ile aile geçmişini araştırmaya koyulan bir antropoloğun hikâyesini iç içe işliyor.

Filmde yer alan “anlatıcı anneler” ise, ülke kültüründe geçerliğini sürdüren sözlü tarih anlatıcılarını beyazperdeye taşıyor.

İlkgösterimini yaptığı Cannes Film Festivali’nden iki ödülle dönen “Annelerimiz”, aynı zamanda Belçika’nın Oscar adayı.

‘Şeker Çocuk’

Alma Har’el’in yönetmenliğini yaptığı, Shia LaBeouf’un senaryosunu yazdığı ve rol aldığı “Şeker Çocuk” haftanın öne çıkan yapımlarından biri. Shia LaBeouf’un özyaşamöyküsünden esinlenerek yazdığı film, sorunlu bir baba oğul ilişkisine odaklanıyor.

Çocuk oyuncu Noah Jupe’nin performansıyla zenginleşen yapımda Lucas Hedges ve Byron Bowers da rol alıyor.

Filmde; genç aktörün fırtınalı geçen çocukluğu ve genç yetişkinlik zamanları, babasıyla barışmak için kendi içinde verdiği mücadele ve akıl sağlığını korumaya çalışması anlatılıyor.

“Şeker Çocuk”, Sundance Film Festivali’nde jüri özel ödülüne değer görülmüştü.

‘Karanlık Sular’

Nathaniel Rich’in 2016’da New York Times‘da kaleme aldığı “The Lawyer Who Became DuPont’s Worst Nightmare” adlı makalesinden uyarlanan “Karanlık Sular” adlı filmde, ABD’de bir avukatın, çevre kirliğine neden olan dünyanın en büyük şirketlerinden biriyle mücadelesi işleniyor.

Todd Haynes’in yönetmenliğini yaptığı, oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yapımda Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins ve Victor Garber rol alıyor.

‘Peri: Ağzı Olmayan Kız’

“Baskın” ve “Ev Kadını” filmleriyle tanınan Can Evrenol’un yönettiği “Peri: Ağzı Olmayan Kız”, haftanın yerli yapımı. 17 Ocak’ta gösterime girmesi beklenen ancak salon bulamadığı için gösterim tarihi ertelenen film, bu hafta 55 lokasyonda sinemalarda.

Filmde, büyük patlama sonucu insanların belli uzuvlarında eksiklerle doğduğu bir dünyada, hayatta kalma mücadelesi veren Peri’nin yaşamı konu ediliyor.

Fantastik macera türündeki yapımda Denizhan Akbaba, Elif Sevinç, Özgür Civelek ve Sermet Yeşil rol alıyor.

‘Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quinn’

Cathy Yan yönetmenliğindeki “Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quinn”, bu hafta en geniş dağıtım ağıyla gösterime giren yapım. Filmde, Harley Quinn’in Joker’den ayrılmasından sonra Cassandra Cain’i, zalim suç lordu Black Mask’ten kurtarmaya çalışması anlatılıyor.

“Iron Man” ve “The Circle” gibi filmlerde imzası bulunan Matyhew Libatique’un görüntü yönetmenliğindeki yapımın başrolünde Margot Robbie yer alıyor. Filmde ona Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett Bell ile Rosie Perez eşlik ediyor.

‘Süper Ajanlar’

Guillaume Ivernel ile Zhiyi Zhang’ın yönettiği “Süper Ajanlar” haftanın tek animasyon filmi.

Filmde, söz dinlemez tavırlarıyla nam salmış Vladimir ile uyuşuk Hector’un, çalınmış gizli bir materyali bulmaya çalışması konu ediliyor.

“Süper Ajanlar”, seslendirme oyuncuları Harun Can, Ali Çorapçı ile Hakan Akın tarafından seslendirildi.

‘Karabasan’

Bu hafta iki korku filmi gösterimde. “Karabasan” adlı yabancı filmde, tüm ailesini öldüren genç bir kadının neden bu cinayetleri işlediğini araştıran psikiyatri doktoru Phillip’in hikâyesine odaklanılıyor.

Joe W. Nowland’in yönettiği filmde Kelly Frances Fischer, Scott Broughton, Traci L. Newman ile Tatiana Warden rol alıyor.

‘Humraz: Cin Tarikatı’

Haftanın ikinci korku filmi olan “Humraz: Cin Tarikatı”nda, arkeoloji tahsili yapan Tuğba’nın, Humraz adlı bir cin tarikatını araştırma süreci anlatılıyor.

Tayfun Can Demirtaş’ın yönettiği yerli korku filmin başrollerini ise Bahar Günal, Enver Kurucan ve Atakan Teke paylaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,082TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler